Nexus One

Facebook będzie miał własny telefon?

Facebook pracuje nad własnym telefonem komórkowym, donosi serwis TechCrunch powołując się na źródła zbliżone do projektu. Firma oficjalnie zaprzeczyła tym informacjom.

Google wycofuje z rynku swój telefon

Pomimo pochlebnych recenzji i zdobycia kilku branżowych nagród telefon Nexus One, mający być orężem koncernu z Mountain View na rynku smartfonów okazał się sprzedażowym ślepakiem. Wkrótce zniknie z rynku.

Telefon od Google, ale domen brak

Pisaliśmy niedawno o dwóch sposobach działania posiadaczy domen odnoszących się do popularnych zjawisk (film Avatar i serwis YouTube). Dziś, w dniu w którym Google odkrywa swoje „telefoniczne” karty, warto przyjrzeć się dwóm nazwom – Nexusone.com oraz Nexus1.com – które wydawałyby się oczywistym wyborem w promocji urządzenia Nexus One. Ale jak można się domyślić, nie należą do korporacji z Mountain View.

Jednak jest… Google potwierdza istnienie swego telefonu

W połowie listopada informowaliśmy o pogłoskach na temat możliwej i bliskiej premiery telefonu marki Google. Dziś plotki te się potwierdzają się – prawdopodobnie już w styczniu światło dzienne ujrzy Google Nexus One, smartfon działający w oparciu o system Android i zbudowany przez HTC. Czy okaże się rynkowym hitem?

Przewiń do góry