Novell

SUSE Linux w serwisie Novell24.pl

Wystartował polski sklep internetowy w całości poświęcony oprogramowaniu firmy Novell. Za pośrednictwem sklepu internetowego można łatwo i szybko nabyć potrzebne licencje oraz subskrypcje na komercyjne systemy Linux.

Citrix i Novell nawiązują współpracę

Citrix Systems i Novell nawiązały współpracę, w ramach której zwiększą zgodność operacyjną wspólnych rozwiązań. Udostępnią również nowe narzędzia analityczne, wspierające firmy w identyfikacji najbardziej ekonomicznego podejścia do wirtualizacji.

Eric Schmidt zrezygnował ze współpracy z Apple

Eric Schmidt, prezes Google oraz członek rady nadzorczej Apple, postanowił zrezygnować z zasiadania we władzach spółki z Cupertino. Schmidt łączył oba stanowiska przez 3 ostatnie lata. Apple uważa, że w sytuacji wprowadzenia systemu Android i planowanego uruchomienia Chrome OS prezes Google nie mógłby efektywnie współdziałać ze względu na konflikt interesów – pisze Gazeta Wyborcza.

Swobodny i bezpieczny dostęp do własnych plików

Projekt iFolder to sponsorowana przez Novella inicjatywa open source, w ramach której opracowano najnowszą wersję oprogramowania upraszczającego synchronizację plików między różnorodnymi systemami
operacyjnymi i komputerami. iFolder zapewnia użytkownikom swobodny, bezpieczny dostęp do własnych plików, a także możliwość współdzielenia plików z innymi użytkownikami.

Moonlight 1.0 – Microsoft Sirverlight pod Linuxem

Projekt Mono, sponsorowana przez Novella inicjatywa open-source, udostępniła Moonlight 1.0 – pierwsze i jedyne rozwiązanie oparte na swobodnym dostępie do kodu źródłowego, dające użytkownikom systemu Linux dostęp do treści Microsoft Silverlight.

SUSE Linux Enterprise Desktop preinstalowany na komputerach MSI

Novell poinformował, że firma Micro-Star International (MSI), producent sprzętu i rozwiązań informatycznych mający swą siedzibę na Tajwanie oraz oddział w Polsce (zobacz: www.msi-polska.pl), będzie preinstalować system SUSE Linux Enterprise Desktop 10 na tanich mini-notebookach MSI. Pierwszy z przewidzianych modeli, Wind Notebook, należy do nowego, szybko rozwijającego się segmentu tanich mini-notebooków, które firma Intel Corporation określiła …

SUSE Linux Enterprise Desktop preinstalowany na komputerach MSI więcej »

Przewiń do góry