Citrix i Novell nawiązują współpracę

Opublikowano: 25 lutego 2010. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , , , ,

Citrix Systems i Novell nawiązały współpracę, w ramach której zwiększą zgodność operacyjną wspólnych rozwiązań. Udostępnią również nowe narzędzia analityczne, wspierające firmy w identyfikacji najbardziej ekonomicznego podejścia do wirtualizacji.

Hanna LaskowskaCitrix i Novell nawiązują współpracę

Eric Schmidt zrezygnował ze współpracy z Apple

Opublikowano: 6 sierpnia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , , , , ,

Eric Schmidt, prezes Google oraz członek rady nadzorczej Apple, postanowił zrezygnować z zasiadania we władzach spółki z Cupertino. Schmidt łączył oba stanowiska przez 3 ostatnie lata. Apple uważa, że w sytuacji wprowadzenia systemu Android i planowanego uruchomienia Chrome OS prezes Google nie mógłby efektywnie współdziałać ze względu na konflikt interesów – pisze Gazeta Wyborcza.

Sylwester KozakEric Schmidt zrezygnował ze współpracy z Apple

Swobodny i bezpieczny dostęp do własnych plików

Opublikowano: 7 kwietnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Projekt iFolder to sponsorowana przez Novella inicjatywa open source, w ramach której opracowano najnowszą wersję oprogramowania upraszczającego synchronizację plików między różnorodnymi systemami
operacyjnymi i komputerami. iFolder zapewnia użytkownikom swobodny, bezpieczny dostęp do własnych plików, a także możliwość współdzielenia plików z innymi użytkownikami.

Hanna LaskowskaSwobodny i bezpieczny dostęp do własnych plików

Moonlight 1.0 – Microsoft Sirverlight pod Linuxem

Opublikowano: 13 lutego 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , , , ,

Projekt Mono, sponsorowana przez Novella inicjatywa open-source, udostępniła Moonlight 1.0 – pierwsze i jedyne rozwiązanie oparte na swobodnym dostępie do kodu źródłowego, dające użytkownikom systemu Linux dostęp do treści Microsoft Silverlight.

Robert ZarychtaMoonlight 1.0 – Microsoft Sirverlight pod Linuxem

SUSE Linux Enterprise Desktop preinstalowany na komputerach MSI

Opublikowano: 22 czerwca 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Novell poinformował, że firma Micro-Star International (MSI), producent sprzętu i rozwiązań informatycznych mający swą siedzibę na Tajwanie oraz oddział w Polsce (zobacz: www.msi-polska.pl), będzie preinstalować system SUSE Linux Enterprise Desktop 10 na tanich mini-notebookach MSI. Pierwszy z przewidzianych modeli, Wind Notebook, należy do nowego, szybko rozwijającego się segmentu tanich mini-notebooków, które firma Intel Corporation określiła nazwą „netbook”. Netbook Wind, wyposażony …

Sylwester KozakSUSE Linux Enterprise Desktop preinstalowany na komputerach MSI