Ogicom przejmuje Webhost.pl

Opublikowano: 21 marca 2014. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Ogicom poinformował o przejęciu firmy Webhost.pl zajmującej się dostarczaniem usług hostingowych. Dzięki transakcji Ogicom pozyska kilka tysięcy obecnych klientów Webhost.pl. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Sylwester KozakOgicom przejmuje Webhost.pl

Zmiana na stanowisku prezesa spółki Ogicom

Opublikowano: 20 września 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Poznańska spółka Ogicom poinformowała o zmianach w zarządzie, jakie nastąpiły z początkiem września 2010 r. Funkcję prezesa firmy objął Jakub Kamza, natomiast Krzysztof Szyszka, piastujący dotąd to stanowisko, stanął na czele nowo powołanej rady nadzorczej.

Hanna LaskowskaZmiana na stanowisku prezesa spółki Ogicom

Nowocześnie o windykacji

Opublikowano: 23 czerwca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Miarą nowoczesnej windykacji nie jest zmuszenie kontrahenta do spłaty zaległości, ale doprowadzenie do stanu, w którym dłużnik sam wykaże chęć uregulowania długu. A co interesuje klienta firmy windykacyjnej? Przede wszystkim skuteczność działania. Poniższy poradnik to opis narzędzi, które mogą pomóc w zrealizowaniu celów wszystkich zainteresowanych stron.

Hanna LaskowskaNowocześnie o windykacji

E-Backup Odkryciem Roku 2010

Opublikowano: 24 lutego 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Prowadzona od dłuższego czasu dyskusja dotycząca sposobów ochrony danych zdominowana została przez temat backupu online. Zdania są zgodne – rozwiązanie idealne to nie tylko takie, które pozwala przywrócić utracone dane, ale również takie, które chroni je przed niepowołanym dostępem.

Tomasz UchańskiE-Backup Odkryciem Roku 2010

Polscy naukowcy o ochronie danych

Opublikowano: 21 maja 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Badania przeprowadzone w 2008 roku pokazują, że zaledwie 8% przedsiębiorstw chroni ważne informacje wykorzystując do tego celu backup on-line. Natomiast konsekwencje utraty danych odczuła aż 1/3 przebadanych polskich firm! Te niepokojące statystyki przedstawili prof. Zbigniew Malara i mgr inż. Artur Pajkert z Politechniki Wrocławskiej podczas konferencji w Karpaczu 11 maja 2009 roku.

Hanna LaskowskaPolscy naukowcy o ochronie danych