PARP

PARP uruchamia konkurs Bony na innowacje dla małych i średnich przedsiębiorstw

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła konkurs, którego celem jest pobudzenie współpracy nauki i biznesu poprzez finansowanie usług świadczonych przedsiębiorcom przez jednostki naukowe. Oferowane przez nie nowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania oraz specjalistyczna wiedza będą wsparciem dla około 2300 przedsiębiorców, którzy uzyskają dotacje w tej perspektywie finansowej. Konkurs potrwa do 30 stycznia 2017 r. i jest podzielony na dwumiesięczne etapy.

Jest szansa na pozyskanie kapitału na biznes

W lipcu rusza kolejny nabór pomysłów do Inkubatora – projektu oferującego pomoc dla przedsiębiorców, a także osób nie prowadzących jeszcze gospodarczej działalności, ale mających ciekawe biznesowe pomysły.

PARP: 750 mln zł na tegoroczne dotacje dla firm. Pierwszy konkurs już 4 lutego

750 mln złotych czeka w tym roku na przedsiębiorców, którzy wystartują w konkursach organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach działań 8.1 i 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Uzyskane w ten sposób środki mają być przeznaczone na inwestycje związane z rozwojem procesów informatycznych w firmie, np. budowę platformy wymiany danych czy wdrożenie e-usług.

Ostatni nabór wniosków w działaniu 8.2 PO IG

3 października rozpoczyna się ostatni w bieżącym roku nabór wniosków w działaniu 8.2 PO IG. Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Dla dla małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru całej Polski zarezerwowano 191,6 mln zł.

PO IG 8.1: 250 mln PLN na e-biznes bez właścicieli

25 marca PARP ogłosiła wyniki konkursu dotyczącego działania 8.1 – wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dziwi fakt iż na 1850 złożonych wniosków, jedynie 160 dostało dofinansowane, a z kwoty 320 mln PLN – 70 mln PLN zostało rozdysponowanych pomiędzy aplikujące podmioty.

Przewiń do góry