Picasa

Google robi wiosenne porządki

Firma Google postanowiła przeprowadzić wiosenne porządki dotyczące swoich aplikacji i programów. Niektóre z nich, w tym aplikacja One Pass, w wyniku tego „sprzątania” przestaną istnieć.

Mała rewolucja na Flickr.com

Serwis Flickr.com gromadzący materiały zdjęciowe niebawem przejdzie metamorfozę. Decyzja o zmianie wyglądu strony, jej interfejsu i prezentacji zdjęć została podjęta z uwagi na rosnącą konkurencję w branży.

Google kończy z markami Picasa i Blogger?

Według niepotwierdzonych informacji Google zamierza zrezygnować z nazw swych najbardziej popularnych serwisów: Picasa i Blogger. Mają zostać zastąpione nazwami jednoznacznie identyfikującymi usługi z Google.

Moduły GPS w Vobis

W wakacyjnej ofercie firmy Vobis pojawiły się nowe urządzenia, które pozwolą prześledzić trasę letnich wycieczek i na nowo przeżywać wspomnienia z odwiedzonych miejsc. Turysta, wyposażony w lekki moduł GPS, może w domu z łatwością obejrzeć szlak swojej wędrówki na mapie internetowej. Ponadto fotografie i filmy zrobione w czasie urlopu, zostaną automatycznie przypisane konkretnym lokalizacjom.

Będzie Picasa na Mac OS X?

Jeden z dziennikarzy serwisu TechCrunch obecny na konferencji Macworld dowiedział się, że stworzony przez Google program do zarządzania zdjęciami Picasa zostanie wydany w wersji na Macintosha jeszcze w tym roku. Pod nazwą Picasa kryją się dwie usługi – pierwsza (Picasa Web Albums) to serwis do hostowania zdjęć, który ma konkurować z należącą do Yahoo! witryną …

Będzie Picasa na Mac OS X? więcej »

Google automatyzuje dodawanie słów kluczowych do zdjęć

W Stanach Zjednoczonych opublikowano nowy patent mający usprawnić żmudny proces dodawania do zdjęć słów kluczowych oraz informacji na temat miejsca wykonanania fotografii – podała ArsTechnica. Opracowany przez Google mechanizm pozwoli na „czytanie” tekstu zawartego w obrębie zdjęć, a następnie konwertowanie go na tagi. Kolejny etap to porównanie wszystkich uzyskanych słów pod kątem spójności. Technologia znajdzie …

Google automatyzuje dodawanie słów kluczowych do zdjęć więcej »

Scroll to Top