piractwo

Wytwórnie też piracą

Według doniesień serwisu TorrentFreak, pracownicy największych wytwórni filmowych chętnie korzystają z niezgodnych z obowiązującym prawem źródeł pozyskiwania filmów. A podobno przykład powinien iść od góry…

Piraci są najlepszymi klientami branży muzycznej?

Osoby wymieniające się plikami w internecie kupują o 30 proc. więcej muzyki niż osoby, które nie korzystają z sieci P2P, wynika z najnowszego badania. Piraci są więc najlepszymi klientami branży rozrywkowej?

Fox ogranicza – piractwo rośnie

Jak najlepiej walczyć z piractwem i powiększać swoje dochody? Studio Fox chce to robić ograniczając widzom dostęp do swoich programów w serwisie Hulu. Co robią widzowie? Wybierają wersje pirackie.

Hiszpańska policja aresztuje szefów organizacji antypirackiej

Hiszpańska policja w ramach „Operacji Saga” aresztowała szefów organizacji antypirackiej Sociedad General de Autores y Editores (SGAE). Mięli oni dopuścić się poważnych przestępstw finansowych, okradając artystów, o których interesy powinni dbać.

Microsoft – na straży legalności gier komputerowych

Wygląda na to, że Microsoft ma nową wizję jak powstrzymać piractwo gier komputerowych. Zamiast kupować w sklepie nośniki – mamy kupować licencje online. Pomysł wzbudza kontrowersje, głównie poprzez fakt, że Korporacja chce być ostatecznym strażnikiem przemysłu gier komputerowych.

Przewiń do góry