Rynek reklamy online: amerykańska stabilizacja i polskie wzrosty

Opublikowano: 26 listopada 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Rynek reklamy online w USA wydaje się stabilizować. Tak przynajmniej wynika z raportu przygotowanego przez Interactive Advertising Bureau (IAB) i PricewaterhouseCoopers. Jego wartość szacowana jest w trzecim kwartale tego roku na 5,5 mld dolarów co oznacza 1,7 proc. wzrost w porównaniu z drugim kwartałem. To jednak o 5,4 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2008 roku.

Dawid ZarazińskiRynek reklamy online: amerykańska stabilizacja i polskie wzrosty

Dwucyfrowy wzrost reklamy w sieci – badanie PwC oraz IAB Polska

Opublikowano: 6 listopada 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Wartość polskiego rynku reklamy online osiągnęła w I półroczu 2009 roku 658 milionów złotych – wynika z badania firm PricewaterhouseCoopers (PwC) oraz IAB Polska. Oznacza to 12-procentowy wzrost w porównaniu do pierwszej połowy roku 2008, wykazywany w badaniu przeprowadzonym na 27 podmiotach porównywanych rok do roku.

Hanna LaskowskaDwucyfrowy wzrost reklamy w sieci – badanie PwC oraz IAB Polska

Wydatki na reklamę online wyższe niż na reklamę w telewizji!

Opublikowano: 1 października 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Świadomi zachodzących w świecie zmian marketerzy wiedzieli od dawna, że taki moment wkrótce nastąpi. Teraz mamy jednak dowody – w Wielkiej Brytanii, pierwszym z dużych rynków, wydatki na reklamę online przewyższyły kwoty przeznaczane na reklamę telewizyjną.

Dawid ZarazińskiWydatki na reklamę online wyższe niż na reklamę w telewizji!

IAB: Jest dobrze z reklamą online (i w USA, i w Polsce)

Opublikowano: 3 kwietnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , , ,

Ostanio informowaliśmy o badaniach IAB UK dotyczących tego, które formy i treści internetowych reklam najbardziej zapadają w pamięć użytkowników. Dziś prezentujemy wyniki raportu Interactive Advertising Bureau oraz PricewaterhouseCoopers dotyczącego wydatków na amerykańską reklamę online oraz garść informacji z polskiego podwórka.

admagazine.plIAB: Jest dobrze z reklamą online (i w USA, i w Polsce)

Zarządzanie ludźmi w czasach kryzysu – poznaj rozwiązania liderów. Postawy Pracownicze już 2-3 lutego

Opublikowano: 19 stycznia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Świadomość zawirowań ekonomicznych oraz globalnego kryzysu rynkowego ma wpływ na to w jaki sposób pracownicy postrzegają swoje miejsce pracy. Dyskusja na temat budowania postaw pracowników nabierają w takich okolicznościach szczególnego znaczenia. W takiej sytuacji zwiększa się zapotrzebowanie na inspirujące rozwiązania, sprawdzone praktyki, najlepsze case study – które zostały wprowadzone i sprawdzone w wielu organizacjach.

Dawid ZarazińskiZarządzanie ludźmi w czasach kryzysu – poznaj rozwiązania liderów. Postawy Pracownicze już 2-3 lutego

Czy można dostać pracę po rozmowie na czacie?

Opublikowano: 9 października 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Czy można dostać pracę po godzinie rozmowy na czacie? Na pewno warto spróbować. Za kilka dni na stronie internetowej www.targi.pracuj.pl ruszają VIII Wirtualne Targi Pracy Pracuj.pl. Od 13 do 17 października br. 114 pracodawców będzie prezentować swoje oferty pracy i czekać na kandydatów na czatach. Wirtualne Targi Pracy Pracuj.pl to prezentacje 114 pracodawców z całej Polski zebranych w 20 pokojach …

Hanna LaskowskaCzy można dostać pracę po rozmowie na czacie?