Przemysław Gacek

Kryzysowy boom na szefów

Kryzysowy 2009 rok, mimo spadku ogólnej liczby ogłoszeń, był dobrym czasem na szukanie pracy dla menedżerów i kadry zarządzającej – wynika z raportu „Rynek Pracy Specjalistów 2009″, przygotowanego przez ekspertów portalu Pracuj.pl.

Pracuj.pl: Pod pozorem kryzysu

Prawie połowa pracowników firm, dotkniętych skutkami dekoniunktury gospodarczej, uważa że kryzys jest tylko pretekstem do zwolnienia pracowników i zmniejszenia kosztów – wynika z badania Pracuj.pl i Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych.

Rzadziej myślimy o zmianie pracy

Większość Polaków jest zadowolona z aktualnego miejsca pracy. Jednak trudna sytuacja na rynku pracy i rosnące bezrobocie przekładają się na obawy związane z bezpieczeństwem i stabilnością zatrudnienia – to wnioski z badania „Satysfakcja z pracy 2009”, przeprowadzonego już po raz czwarty przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR) oraz portal rekrutacyjny Pracuj.pl.

Targi Pracy czynne całą dobę

Od poniedziałku firmy z całej Polski zapraszają na pięciodniową, wirtualną wycieczkę po swoich siedzibach. W rolach przewodników wystąpią pracownicy działów HR, a biletem wstępu będzie dostęp do Internetu. 2 marca wystartowały Wirtualne Targi Pracy, organizowane przez portal Pracuj.pl.

W 2009 będzie łatwiej o pracowników

Prawie 70% pracodawców przewiduje, że w tym roku znalezienie pracownika będzie łatwiejsze niż w 2008r. Wśród małych firm taką odpowiedź wskazało jeszcze więcej respondentów (80%). Najwięcej przedsiębiorstw spodziewających się poprawy sytuacji na rynku pracy pochodzi z południowego regionu Polski, a najmniej z północy kraju.

Edulandia.pl wśród serwisów edukacyjnych Agory

Portal Edulandia.pl, należący wcześniej do Grupy Pracuj, oraz związane z nim serwisy edukacyjne: Studies.pl i Uczsiejezykow.pl, poszerzyły ofertę serwisów edukacyjnych Agory. – Naszą ofertę edukacyjną w internecie rozwijamy intensywnie: od początku roku, oprócz działającego wcześniej serwisu GazetaEdukacja.pl, uruchomiliśmy serwis Lektury.Gazeta.pl i platformę wymiany informacji Uczymysie.pl, a we wrześniu wystartował nasz pionierski projekt e-learningowy Zdajmy.pl. Odkupienie …

Edulandia.pl wśród serwisów edukacyjnych Agory więcej »

Zobacz ile zarobisz

Studenci i absolwenci nie muszą już martwić się o to, ile wyniesie ich pierwsza pensja – pracodawcy sami im to zdradzą na łamach najnowszego „Przewodnika Pracodawcy” wydawanego przez Grupę Pracuj. W przewodniku zebrane zostały prezentacje ponad 70 firm, które chcą zatrudniać studentów i absolwentów. W „Przewodniku Pracodawcy” znajdują się szczegółowe informacje o przebiegu i terminach …

Zobacz ile zarobisz więcej »

Scroll to Top