Czy świat należy do hakerów?

Opublikowano: 28 czerwca 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Na liście ofiar ataków hakerów znajdują się takie potęgi, jak np. Google, RSA, Visa, MasterCard, Fox oraz – oczywiście – Sony. Niedawno celem ataku stał się serwis internetowy CIA. Zdarzenia te zajmują wiele miejsca w głównych wydaniach wiadomości. Czy to cyberszpiegostwo, a może nawet cyberwojna? W jaki sposób zdarzenia te wpłyną na przyszłość internetu?

Hanna LaskowskaCzy świat należy do hakerów?

Cyberprzestępcy zaatakowali Kaspersky’ego

Opublikowano: 21 października 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Kaspersky padła ofiarą cyberprzestępców, przed którymi stara się chronić swoich klientów. Hakerzy przekierowywali użytkowników chcących pobrać antywirusa do niebezpiecznych stron internetowych. Pobrany z nich fałszywy program antywirusowy zagrażał użytkownikom całkowitą utratą danych.

Hanna LaskowskaCyberprzestępcy zaatakowali Kaspersky’ego

Jak ukraść pierwszy milion w sieci?

Opublikowano: 26 sierpnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Kradzieże kliknięć to coraz bardziej popularny biznes wśród cybergangów. Atakując wielu użytkowników cyberprzestępcy pomnażają zarobki do kilku milionów dolarów w skali roku.

Hanna LaskowskaJak ukraść pierwszy milion w sieci?

Poczta elektroniczna: zabezpieczać czy nie zabezpieczać?

Opublikowano: 31 maja 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Podczas dyskusji na temat bezpieczeństwa poczty elektronicznej często używa się analogii: „wysyłanie e-maila to tak jak nadanie pocztówki”. Wtedy mam w zwyczaju dodawać „nabazgranej ołówkiem”. Każdy, komu taka kartka pocztowa wpadnie w ręce, może ją przeczytać albo wręcz zmienić jej treść – przestrzega Rik Ferguson, doradca ds. bezpieczeństwa z firmy Trend Micro.

Hanna LaskowskaPoczta elektroniczna: zabezpieczać czy nie zabezpieczać?

Co by było gdyby…? Nikt nie uwierzył, że Ty to Ty!

Opublikowano: 8 kwietnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Co by było gdyby nie można było udowodnić, że jesteśmy tymi, za których się podajemy? O ryzyku kradzieży tożsamości i jej konsekwencjach na swoim blogu Countermeasures.trendmicro.eu snuje rozważania Rik Ferguson, doradca ds. bezpieczeństwa z firmy Trend Micro.

Hanna LaskowskaCo by było gdyby…? Nikt nie uwierzył, że Ty to Ty!

Która przeglądarka jest najbezpieczniejsza?

Opublikowano: 17 marca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , , ,

Microsoft wprowadził ostatnio aktualizację „Wybór przeglądarki”, stawia ona miliony użytkowników przed wyborem, którego mogli dokonać już wcześniej, choć często o tym nie wiedzieli. A mianowicie wyborem aplikacji używanej do przeglądania Internetu.

Hanna LaskowskaKtóra przeglądarka jest najbezpieczniejsza?