Roger Thompson

Nie dasz rady oglądać tego dłużej niż 25 sekund

Zainteresowało cię wyzwanie w tytule? Nie ciebie jednego, ale uważaj. Roger Thompson, Chief Technology Officer w AVG Technologies, na swoim oficjalnym blogu eksperckim ostrzega przed nową złośliwą aplikacją, która pojawiła się na Facebooku. Przynętą na nieuważnych internautów jest filmik i podchwytliwa informacja, że 99% ludzi nie jest w stanie go oglądać dłużej niż przez 25 sekund.

Wykorzystanie portali społecznościowych w firmach

W momencie pojawienia się pierwszych portali społecznościowych takich, jak MySpace i Facebook wiele firm postrzegało je jako element rozpraszający pracowników i zdecydowało się na ich zablokowanie. Jednak wraz z pojawieniem się innych platform, jak np. Twitter czy Blip, firmy zaczęły dostrzegać potencjał kryjący się w możliwości wykorzystania serwisów tego typu do celów biznesowych.

Uważaj na serdeczne życzenia od cyberprzestępców

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Znowu nasze skrzynki emailowe zapełnią się elektronicznymi kartkami zawierającymi serdeczne życzenia lub zabawne wierszyki wprowadzające nas w błogi nastrój świątecznego uniesienia. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że część z nich poza życzeniami zawiera prezent, o który wcale nie prosiliśmy.

Społeczności zagrożone

Internetowe społeczności cieszą się wśród Polaków coraz większą popularnością. Wraz z rozwojem Internetu, poszerzaniem się jego możliwości, przenoszeniem coraz większych obszarów naszego życia do rzeczywistości wirtualnej, rośnie także cyberprzestępczość.

Atrakcyjne zagrożenie na Facebooku

Facebook, popularny portal społecznościowy, został zaatakowany przez groźnego robaka, który infekując konto użytkownika dodaje na stronę główną jego profilu zdjęcie skąpo odzianej dziewczyny.

AVG LinkScanner – bezpieczeństwo w serwisach społecznościowych

Popularna praktyka umieszczania skróconych adresów URL w „tweetach” Twittera, postach Blipa oraz innych wiadomościach publikowanych w serwisach społecznościowych stanowi okazję dla hakerów, którzy wykorzystują anonimowość tych adresów do przemycania zainfekowanych stron WWW.

Przewiń do góry