Dziś startują Sieciaki.pl

Opublikowano: 21 grudnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Rusza nowa wersja serwisu internetowego dla dzieci poświęconego edukacji w zakresie bezpieczeństwa w Internecie – Sieciaki.pl. Nowa wersja serwisu Sieciaki.pl to reakcja Fundacji Dzieci Niczyje na rosnące zainteresowanie najmłodszych internautów serwisami społecznościowymi.

Tomasz UchańskiDziś startują Sieciaki.pl

Jaki filtr dla dziecka i rodzica?

Opublikowano: 16 grudnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Programy filtrujące służące ochronie dzieci dość skutecznie blokują dostęp do treści pornograficznych podczas korzystania z Internetu – wynika z badań przeprowadzonych przez działające w ramach NASK zespoły Dyżurnet.pl i CERT Polska.

Tomasz UchańskiJaki filtr dla dziecka i rodzica?

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie po raz trzeci

Opublikowano: 27 września 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

29 i 30 września 2009 r. w Warszawie odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. Jej organizatorami jest Polskie Centrum Programu „Safer Internet”, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje.

Hanna LaskowskaBezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie po raz trzeci

Zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym internautom

Opublikowano: 11 lutego 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , , , ,

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji rusza właśnie ogólnoeuropejska kampania medialna „Keep it fun. Keep Control”, poświęcona cyberprzemocy wśród dzieci. W Polsce realizowana jest pod nazwą „Baw się w Internecie – BEZPIECZNIE”. Jej właśnie poświęcona była dzisiejsza konferencja, która odbyła się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Dawid ZarazińskiZapewnić bezpieczeństwo najmłodszym internautom

Kawiarenka Przyjazna Dzieciom

Opublikowano: 2 grudnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Jesteś właścicielem lub pracownikiem kawiarenki internetowej? Ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo jej najmłodszych użytkowników? Przyłącz się do ogólnopolskiej kampanii „Kawiarenka Przyjazna Dzieciom” i otrzymaj dyplom bezpiecznej kawiarenki! Takim apelem rozpoczyna się akcja przygotowana przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) realizującą wspólnie z Fundacją Dzieci Niczyje program Komisji Europejskiej „Safer Internet” w Polsce. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi właścicieli …

Hanna LaskowskaKawiarenka Przyjazna Dzieciom

Jak zadbać o najmłodszych odkrywców wirtualnego świata

Opublikowano: 16 września 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Bezpieczeństwo dzieci w serwisach społecznościowych, najnowsze wyniki badań dotyczące świadomości rodziców o zagrożeniach online, zmagania z cyberprzemocą w szkołach oraz najciekawsze europejskie projekty edukacyjne to tylko niektóre z tematów II Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie” organizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK w ramach unijnego programu Safer Internet w Polsce. Już w najbliższy czwartek i piątek profesjonaliści …

Hanna LaskowskaJak zadbać o najmłodszych odkrywców wirtualnego świata