Skype

Mozilla pracuje nad alternatywą dla Skype’a

Mozilla pracuje nad technologią, która umożliwi rozmowy audio i wideo przez internet i przez urządzenia mobilne. Ma to być alternatywa dla Skype’a, której przewagą będzie brak konieczności ściągania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy sama przeglądarka.

Skype: 34 mln użytkowników w jednym czasie

W ubiegłym tygodniu firma Skype ogłosiła, że po raz pierwszy w historii z aplikacji do prowadzenia rozmów głosowych, wideo i tekstowych korzystało w jednym momencie 32 mln osób. Pobicie rekordu nie trwało długo – wczoraj przez Skype’a rozmawiało 34 mln użytkowników.

Skype przejmuje GroupMe – grupowe rozmowy będą darmowe?

Firma Skype przejmuje GroupMe, startup oferujący rozwiązania związane z komunikacją grupową. Cena zakupu sięgnąć mogła nawet 85 mln dolarów. Czy użytkownicy Skype’a otrzymają możliwość prowadzenia grupowych rozmów wideo za darmo?

Rozmowy wideo dla 750 mln użytkowników Facebooka

Facebook ogłosił wprowadzenie możliwości prowadzenia czatu grupowego oraz odświeżenie panelu komunikacji tekstowej. Największą nowością jest jednak udostępnienie we współpracy z firmą Skype możliwości prowadzenia wideorozmów.

Microsoft przejmuje Skype [aktualizacja]

Firma Microsoft ogłosić ma dziś przejęcie Skype – przekonują niezależne źródła. Cena transakcji opiewać ma na ok. 8 mld dolarów i jeśli informacja się potwierdzi będzie to największe przejęcie w historii Microsoftu. [Aktualizacja] Microsoft oficjalne potwierdził przejęcie – za 8,5 mld dolarów w gotówce.

Skype: wyniki finansowe i reklamy w aplikacji

Wyniki finansowe Skype pokazują, że spółka przygotowująca się do wprowadzenia swych akcji do obrotu giełdowego jest w doskonałej kondycji. Firma ma jednak apetyt na więcej – chce stopniowo wprowadzać reklamy do swoich aplikacji.

Scroll to Top