social media

Dlaczego warto być na Twitterze?

Działając w e-biznesie, warto wykorzystywać wiele kanałów dotarcia do klienów. Obecnie funkcjonowanie w mediach społecznościowych jest niezbędne do utrzymywania z nimi kontaktu. Czy jednym z takich mediów jest Twitter?

Pięć inspirujących filmów o social media

Internet to nie tylko miejsce pracy dla wielu z nas. To również szereg interesujących zjawisk, wpływających na różne aspekty naszego życia. Jednym z nich są tzw. media społeczne (ang. social media). Przedstawiamy pięć inspirujących filmów poświęconych im właśnie.

Twitter jest super, Facebook nie bardzo – gwiazdy wybierają mikrobloging

Bill Gates wyznał, że dał sobie spokój z Facebookiem bo nie mógł „nadążyć” z propozycjami od osób, które chciały być jego znajomymi. Martha Stewart przekonuje, że od Facebooka lepszy jest Twitter, Wall-Mart internetu. Przesłanie Frytki dla świata: gryzą komary! Celebryci odwracają się od „czasochłonnego” Facebooka w stronę „natychmiastowego” Twittera.

Agencje marketingu internetowego idą pod prąd

Przenoszenie budżetów reklamowych z mediów tradycyjnych do internetu chroni agencje interaktywne przed negatywnymi skutkami kryzysu gospodarczego. Takie wnioski płyną z badania “Client-Agency Economic Outlook Survey” przeprowadzonego w maju 2009 r. w USA. Polskie analizy potwierdzają ten trend. Reklama w internecie, jako jedyny segment w rynku reklamowym, zanotowała 7 proc. wzrost przychodów w I kwartale 2009 r.

Przewiń do góry