UOKiK

UOKiK radzi w sprawie e-zakupów

UOKiK prowadzi obecnie 58 postępowań dotyczących sprzedaży przez internet. Urząd postanowił pomóc klientom – właśnie ruszyła kampania wyjaśniająca zasady e-transakcji.

Nowy serwis UOKiK

W nowym serwisie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów można zgłosić niebezpieczny produkt oraz paliwo złej jakości, znaleźć odpowiednią instytucję w mieście bądź województwie, a także dowiedzieć się o swoich prawach konsumenckich.

KupFranki.pl: masz kredyt hipoteczny – upomnij się o nienależnie pobrane opłaty

Jeżeli zaciągnąłeś kredyt hipoteczny w ciągu ostatnich dziesięciu lat, masz prawo do odzyskania nienależnych opłat pomostowych. Po stwierdzeniu bezprawności tej często stosowanej przez banki praktyki wystarczy upomnieć się o swoje pieniądze. Warto, bo w niektórych przypadkach może to oznaczać nawet kilka tysięcy złotych.

UOKiK obserwuje reklamy pop-up

Jak poinformowała Rzeczpospolita Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił zbadać uciążliwość reklam internetowych. Chodzi o utrudnienia związane z zamykaniem wyskakujących nośników reklamowych. Brak opcji zamknięcia okna lub uciekający krzyżyk to przykłady praktyk, które UOKiK ma zamiar ukrócić.

Zgoda UOKiK na joint venture Axel Springer Polska i INFOR PL

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na realizację wspólnego przedsięwzięcia biznesowego Axel Springer Polska i INFOR PL. Zgodnie z wcześniejszymi planami Axel Springer Polska obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes, do której wniesie swój tytuł – DZIENNIK Polska Europa Świat oraz serwis internetowy Dziennik.pl.

Dell może się nie przenieść do Łodzi

Od dłuższego czasu mówi się o przeniesieniu fabryki Della z Irlandii do Polski. Ostatnio pojawiła się przeszkoda w postaci badania pomocy publicznej, które wszczyna Komisja Europejska – dowiaduje się Gazeta Wyborcza.

Przewiń do góry