UOKiK radzi w sprawie e-zakupów

Opublikowano: 25 listopada 2013. Kategoria: Rynek. Tagi:

UOKiK prowadzi obecnie 58 postępowań dotyczących sprzedaży przez internet. Urząd postanowił pomóc klientom – właśnie ruszyła kampania wyjaśniająca zasady e-transakcji.

Dawid ZarazińskiUOKiK radzi w sprawie e-zakupów

Nowy serwis UOKiK

Opublikowano: 14 maja 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

W nowym serwisie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów można zgłosić niebezpieczny produkt oraz paliwo złej jakości, znaleźć odpowiednią instytucję w mieście bądź województwie, a także dowiedzieć się o swoich prawach konsumenckich.

Hanna LaskowskaNowy serwis UOKiK

KupFranki.pl: masz kredyt hipoteczny – upomnij się o nienależnie pobrane opłaty

Opublikowano: 16 marca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Jeżeli zaciągnąłeś kredyt hipoteczny w ciągu ostatnich dziesięciu lat, masz prawo do odzyskania nienależnych opłat pomostowych. Po stwierdzeniu bezprawności tej często stosowanej przez banki praktyki wystarczy upomnieć się o swoje pieniądze. Warto, bo w niektórych przypadkach może to oznaczać nawet kilka tysięcy złotych.

Hanna LaskowskaKupFranki.pl: masz kredyt hipoteczny – upomnij się o nienależnie pobrane opłaty

UOKiK obserwuje reklamy pop-up

Opublikowano: 11 sierpnia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , ,

Jak poinformowała Rzeczpospolita Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił zbadać uciążliwość reklam internetowych. Chodzi o utrudnienia związane z zamykaniem wyskakujących nośników reklamowych. Brak opcji zamknięcia okna lub uciekający krzyżyk to przykłady praktyk, które UOKiK ma zamiar ukrócić.

Sylwester KozakUOKiK obserwuje reklamy pop-up

Zgoda UOKiK na joint venture Axel Springer Polska i INFOR PL

Opublikowano: 6 sierpnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , ,

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na realizację wspólnego przedsięwzięcia biznesowego Axel Springer Polska i INFOR PL. Zgodnie z wcześniejszymi planami Axel Springer Polska obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes, do której wniesie swój tytuł – DZIENNIK Polska Europa Świat oraz serwis internetowy Dziennik.pl.

Hanna LaskowskaZgoda UOKiK na joint venture Axel Springer Polska i INFOR PL

Dell może się nie przenieść do Łodzi

Opublikowano: 12 stycznia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , ,

Od dłuższego czasu mówi się o przeniesieniu fabryki Della z Irlandii do Polski. Ostatnio pojawiła się przeszkoda w postaci badania pomocy publicznej, które wszczyna Komisja Europejska – dowiaduje się Gazeta Wyborcza.

Sylwester KozakDell może się nie przenieść do Łodzi