TP i UKE nagrodzone za zawarcie porozumienia

Opublikowano: 30 listopada 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , ,

Telekomunikacja Polska i Urząd Komunikacji Elektronicznej wspólnie otrzymały nagrodę „Szeroki Pas” za zawarcie porozumienia, które daje szansę na znaczący wzrost inwestycji szerokopasmowych. „Szeroki Pas” jest nagrodą Forum Usług Szerokopasmowych, którą przyznaje redakcja branżowego magazynu „Computerworld”.

Hanna LaskowskaTP i UKE nagrodzone za zawarcie porozumienia

Kondycja polskiego internetu mobilnego

Opublikowano: 8 kwietnia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , , ,

Internet mobilny stanowi prawie 20 proc. łączy szerokopasmowych w Polsce. Gazeta Wyborcza przyjrzała się marcowemu raportowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej odnośnie dostępu Polaków do mobilnych usług internetowych.

Sylwester KozakKondycja polskiego internetu mobilnego

Rządowe przymiarki do darmowego internetu

Opublikowano: 11 lutego 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , ,

Rząd kończy prace nad ustawą pozwalającą wprowadzić w Polsce darmowy internet oparty na technologii wi-fi oraz rozwinąć budowę sieci światłowodowych. Na ten cel ma być pozyskane 1,7 mld euro w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Sylwester KozakRządowe przymiarki do darmowego internetu

PoGGadaj z UKE

Opublikowano: 2 grudnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

GG:853 – to teraz oficjalny numer GG Urzędu Komunikacji Elektronicznej (www.uke.gov.pl) kierowanego przez Prezes Annę Streżyńską. Użytkownicy komunikatora Gadu-Gadu mogą otrzymywać interesujące informacje dotyczące  poradnictwa konsumenckiego z zakresu rynku telekomunikacyjnego,  jak i  pracy  Urzędu Komunikacji Elektronicznej, bezpośrednio na swoje GG. Wystarczy napisać wiadomość na nr GG: 853. Numer GG UKE działa na zasadzie autorespondera, zatem informacje przesyłane są automatycznie, w …

Hanna LaskowskaPoGGadaj z UKE

VoIP przestał być gadżetem

Opublikowano: 9 września 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Użytkownicy telefonii internetowej (tzw. VoIP) nie traktują jej jak gadżetu, ale jako bardzo użyteczne narzędzie do komunikacji. Świadczy o tym fakt, że VoIP’owcy korzystają z telefonu w bardzo podobny sposób do abonentów telefonii tradycyjnej, jednak płacą mniej za połączenia i mają do wyboru znacznie więcej usług dodanych. Takie wnioski płyną z analizy przeprowadzonej w ramach pierwszego etapu programu badawczego „FreecoNetując …

Hanna LaskowskaVoIP przestał być gadżetem