warsztaty

Prawo własności intelektualnej i reklamy

Szeroko rozumiane prawo własności intelektualnej (prawo autorskie, prawo własności przemysłowej) stało się w ostatnich latach dziedziną szczególnie ważną dla wielu polskich i zagranicznych przedsiębiorców, współczesna gospodarka opiera się bowiem na wiedzy, pomysłowości i innowacyjności. Przedmiotem prawa własności intelektualnej jest właśnie ochrona rezultatów umysłowej twórczości człowieka, w szczególności jej ekonomicznego wymiaru.

Digital Investigation Course

Warsztaty z analizy powłamaniowej Data: 25-27 sierpnia 2009 r. Miejsce: Warszawa, CTS Polska Serdecznie zapraszamy Państwa na jedyne w Polsce szkolenie na którym omawiane są metody tworzenia kopii i analizy pamięci fizycznej komputera RAM – Digital Investigation Course. 
Dzięki Warsztatom można uzyskać tytuł Certified Forensic Computer Engineer. Włamania czy oszustwa komputerowe takie jak wyłudzenie poufnych informacji …

Digital Investigation Course więcej »

Problematyczne aspekty wytwarzania energii z biomasy

Podczas Warsztatów dowiedzieć się będzie można o sposobach kwalifikacji prawnej biomasy. Dr Alicja Szymanowska z Kancelarii Prawnej Wierzbowski Radcowie Prawni – Spółka Partnerska szczegółowo omówi warunki przetwarzania biomasy z punktu widzenia polskiego prawa oraz obowiązki w zakresie ochrony środowiska i rozliczania udziału energii ze źródeł odnawialnych.

Akademia Linux Magazine: Metody ataków na zabezpieczenia systemów informatycznych

Uzyskanie nieuprawnionego dostępu do systemu czy sieci komputerowej wymaga niestandardowego i kreatywnego myślenia. Zapobieganie potencjalnym wtargnięciom we wcześniej zdefiniowany, ale mało oryginalny sposób nie zapewni przedsiębiorstwu wymaganego poziomu bezpieczeństwa, zarówno organizacyjnego jak i technicznego. Nie jest możliwe utworzenie bezpiecznego środowiska informatycznego bez znajomości zagrożeń i schematów postępowania atakującego.

Akademia Linux Magazine: Budowa wydajnych systemów Firewall w oparciu o rozwiązania Open Source

Najważniejszą kwestią związaną z bezpieczeństwem infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa czy instytucji, jest zapewnienie właściwej ochrony przed niepowołanym dostępem z zewnątrz. Zadanie to spełniają systemy firewall. Współczesne firewalle nie tylko chronią naszą sieć przed intruzami z zewnątrz, ale także zapewniają szereg dodatkowych usług w postaci: kontrolowania i analizy ruchu w sieci, blokowania potencjalnych ataków, udostępnienia lub ograniczenia …

Akademia Linux Magazine: Budowa wydajnych systemów Firewall w oparciu o rozwiązania Open Source więcej »

Scroll to Top