Wikimedia Foundation

20 mln dolarów dla Wikipedii

Od kilku miesięcy internauci odwiedzający strony Wikipedii mogli zobaczyć intrygujące banery, z których uśmiechali się twórcy serwisu, m.in. Jay Walsh, szef komunikacji Wikimedia Foundation. Miały one na celu zachęcenie użytkowników do wsparcia finansowego Fundacji Wikimedia.

Wikimedia zebrała 16 mln dolarów

Wikimedia Foundation ogłosiła, że udało jej się zebrać 16 mln dolarów niezbędnych do prowadzenia działalności. Pozyskane środki zapewnić dalsze, wolne od reklam funkcjonowanie Wikipedii i innych projektów WikiWiki.

Wikipedia chce zebrać 16 mln dolarów

Wikipedia rozpoczyna coroczną akcję zbierania środków na działalność. W tym roku chce pozyskać 16 mln dolarów. O wsparcie projektu zaapelował twórca encyklopedii, Jimmy Wales.

Orange zawarł umowę o współpracy z Wikimedia Foundation

France Telecom i Wikimedia Foundation zawarły umowę, dzięki której treści Wikimedii będą dostępne poprzez portale internetowe i mobilne Orange, m.in. w Polsce. Oba podmioty będą też wspólnie pracować nad tworzeniem nowych usług i funkcji na bazie Wikipedii, flagowego projektu Fundacji Wikimedia. To pierwsze tego rodzaju porozumienie na świecie.

Przegląd prasy 2007-02-14

Exatel nie musi płacić Arena.pl Google przegrał proces z belgijskimi gazetami Nokia i Siemens łączą się Wikipedia bankrutuje Współwłaściciel Polkomtela wchodzi do Indii Exatel nie musi płacić Arena.pl Sąd w Warszawie oddalił powództwo upadłej firmy Arena.pl, która domagała się od spółki telekomunikacyjnej Exatel 70 mln zł odszkodowania – poinformował Exatel. Gazeta.pl http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3916840.html?skad=rss Google przegrał proces …

Przegląd prasy 2007-02-14 więcej »

Przewiń do góry