Tablet i dwa smartfony od HP

Opublikowano: 10 lutego 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Firma HP szykuje prawdziwą ofensywę na rynku urządzeń mobilnych. Podczas wczorajszej konferencji prasowej zaprezentowała tablet o nazwie TouchPad oraz dwa smartfony: Veer oraz Pre3.

TouchPad wyposażony został w 10-calowy ekran i waży ok 740 g. Za jego pracę odpowiada dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1,2-GHz. Dostępne będą wersje z 16 lub 32 GB pamięci. Ekran o przekątnej 9,7 cala będzie miał rozdzielczość 1024×768 pikseli. Łączność bezprzewodowa dostępna jest za pomocą WiFi oraz Bluetooth. W późniejszym czasie pojawić mają się wersje obsługujące sieci 3G oraz 4G.

Tablet działać będzie w systemie webOS. Wspiera on technologię Adobe Flash oraz umożliwia dostęp do tysięcy aplikacji zewnętrznych producentów. HP chwali również wielozadaniowość swojego produktu – pomocne okazać mogą się tzw. activity cards, kary, które można układać w stosy i sortować.

Urządzenie dostępne będzie latem. Nie znamy jeszcze jego ceny. Więcej informacji znaleźć można pod tym adresem.

Tablet i dwa smartfony od HP 1

HP przedstawiła wczoraj również dwa smartfony. Pierwszy z nich – Veer – ma dotykowy ekran o przekątnej 2,57 cala i rozdzielczości 320×400 oraz wysuwaną klawiaturę. Wyposażony został w procesor Qualcomma – Snapdragon 7230 o częstotliwości 800 MHz oraz 8 GB pamięci. Urządzenie posiada kamerę 5MPx oraz moduł łączności Wi-Fi i Bluetooth.

Na półkach sklepowych pojawić ma się wiosną. W tym przypadku również nie wiemy nic na temat ceny. Więcej na oficjalnej stronie producenta.

Tablet i dwa smartfony od HP 2

Drugi telefon – Pre3 – podobnie jak poprzednik wyposażony został w wysuwaną klawiaturę qwerty. Za jego pracę odpowiada 1,4-GHz procesor Snapdragon. Ekran 3,6 cala obsługuje rozdzielczość 800×480 pikseli. Smartfon ma dwie kamery (tylną 5 Mpix z możliwością nagrywania filmów HD oraz przednią do wideorozmów), 8 GB lub 16 GB pamięci.

Pre3 będzie dostępny latem. Dodatkowe wiadomości pod tym adresem.

Tablet i dwa smartfony od HP 3

Nowe urządzenia HP współpracować mają ze sobą dzięki technologii touch-to-share, która umożliwia przekazanie adresu otwartej w przeglądarce strony za pomocą zetknięcia ze sobą TouchPada i Pre3.

Dawid ZarazińskiTablet i dwa smartfony od HP

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.