TALEX nadal w czołówce

Poznańska spółka informatyczna TALEX SA utrzymuje swą pozycję w czołówce najlepszych firm Wielkopolski. W najnowszym rankingu „Złote Firmy Wielkopolski 2001” przygotowanym przez Centrum Ekspertyz Gospodarczych Fundacji Akademii Ekonomicznej i redakcję Głosu Wielkopolskiego ubiegłoroczny zwycięzca TALEX SA zajął ósme miejsce.

Ranking „Złote Firmy Wielkopolski” organizowany corocznie przez redakcję największego dziennika regionu – Głosu Wielkopolskiego oraz ekonomistów z Centrum Ekspertyz Gospodarczych Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, jest jednym z najważniejszych zestawień klasyfikujących firmy regionu Wielkopolski. Jest to również jeden z najbardziej prestiżowych rankingów, którego czołówkę zawsze stanowią firmy dynamiczne, prężne i znane nie tylko na rynku lokalnym, ale i w całym kraju. W tej czołówce od trzech lat nieprzerwanie pozostaje poznański TALEX SA, firma, która dwa lata temu była na 9. miejscu, w roku ubiegłym okazała się najlepsza zajmując 1. pozycję, a w tym roku została sklasyfikowana na 8. miejscu.

Ubiegłoroczne zwycięstwo TALEXU przed takimi potentatami jak BZ WBK, czy Orlen Petro Zachód było dużą niespodzianką, ale i kontynuacją wysokich pozycji z lat ubiegłych. Tegoroczne miejsce w pierwszej dziesiątce potwierdza natomiast fakt, że TALEX SA jest firmą stabilną i rzetelną, firmą, która mimo zdecydowanie niekorzystnej koniunktury na rynku IT zwłaszcza w ubiegłym roku, nie straciła swej dobrej pozycji i nie pogorszyła wskaźników ekonomicznych. Warto podkreślić, że TALEX okazał się ponownie najlepszy wśród wielkopolskich spółek informatycznych, a ponadto za TALEXEM znalazły się w tym roku tak znane i silne przedsiębiorstwa innych branż, jak: Unicom Bols Group, Hochland Polska, Wrigley Poland, czy Philips Lighting Poland (zwycięzcą został w tym roku Beiersdorf Lechia – od kilku lat klient TALEX SA)

„W rankingu uczestniczymy po raz trzeci, po raz trzeci mam satysfakcję znaleźć się na scenie Teatru Nowego, wśród szefów 10 najlepszych firm Wielkopolski. Chciałbym pogratulować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, co osiągnęliśmy” – stwierdził Janusz Gocałek, prezes TALEX SA.

Ranking, jak w każdej edycji, podsumowywał dokonania poszczególnych firm regionu w poprzednim roku (2001). Zastosowaną do hierarchizacji „Złotej Setki” formułę oparto, podobnie jak w ubiegłych latach, na dwóch grupach kryteriów: indeksach dynamiki oraz wskaźnikach ekonomiczno – finansowych. W przypadku indeksów dynamiki odnoszono je do takich kategorii, jak: zysk netto, sprzedaż, eksport, inwestycje, zatrudnienie, płace, wydajność pracy, nakłady na badania i rozwój oraz nakłady na marketing. Z kolei przy diagnozie kondycji ekonomiczno – finansowej przedsiębiorstw uwzględniono m. in. rentowność kapitałów własnych oraz rentowność sprzedaży, udział kosztów w wartości sprzedaży, relację inwestycji do zysku.

http://www.talex.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top