TED-Ed: pomysł na edukację w szkole

Sapling Foundation, fundacja zajmująca się organizowaniem popularnych konferencji TED, przedstawiła drugą fazę pomysłu TED-Ed – witrynę internetową wspomagającą nauczycieli w edukacji szkolnej.

TED-Ed: pomysł na edukację w szkole 1TED-Ed został oparty o założenia zawarte w haśle przewodnim TED, czyli „idee warte rozpowszechnienia”. Strona internetowa bazuje w głównej mierze na filmach przedstawiających wyjaśnienie problemów związanych ze współczesną technologią, nauką oraz kulturą.

Oprócz zgromadzonych filmów, które stanowiły pierwszą fazę projektu, aktualnie istnieje możliwość sprawdzenia przyswojonych wiadomości poprzez rozwiązywanie quizów związanych z omawianym tematem. Jest również baza źródeł, które mogą poszerzyć nabyte wiadomości oraz krótkie informacje na temat twórców danych prezentacji.

Nauczyciele mają teraz możliwość zorganizowania lekcji opartych o materiały z TED-Ed. Co ciekawe, istnieje możliwość podłożenia ścieżki dźwiękowej z głosem nauczyciela tłumaczącego dane zjawisko. Możliwa jest też wymiana ciekawie opracowanych tematów pomiędzy nauczycielami korzystającymi i tworzącymi poprzez TED-Ed.

Chris Anderson, kurator TED, wyjaśnił na czym polega innowacyjność projektu:

TED-Ed pozwala skorzystać z każdego użytecznego filmu edukacyjnego, nie tylko z bazy TED, i łatwo utworzyć własny plan lekcji wokół niego. Umiejętności nauczania nigdy nie są wypierane przez technologię. Wręcz przeciwnie, są one wzmacniane przez nią. Naszym celem jest dać nauczycielom nowy sposób przenoszenia nauki poza godziny lekcyjne.

Istnieje więc szansa, że tradycyjne konspekty i scenariusze lekcji ustąpią miejsca nowoczesnym propozycjom od organizatorów konferencji TED.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry