Telefon komórkowy ma 35 lat!

Portal karciarz.pl przypomniał o tym, że wszechobecny dziś telefon komórkowy powstał równo 35 lat temu! Z tej okazji rocznicy portal przygotował specjalny materiał na ten temat.
„Dziś telefony komórkowe to urządzenia do wszystkiego – można dzięki nim robić zdjęcia, słuchać muzyki, a także korzystać z Internetu. Ale tak jest w krajach wysoko rozwiniętych. Rynki dopiero otwierające się na telefonię komórkową, jak np. rynek afrykański stawiają na prostotę i niskie ceny urządzeń.” – mówi twórca portalu karciarz.pl Marcin Kryska.

Kto by pomyślał, jak potoczą się dalsze losy tego pierwszego telefonu komórkowego, który zainspirowany został komunikatorem kapitana Kirka z serialu Star Trek.

„Ewolucja telefonów komórkowych przyniosła niesamowite zmiany, w porównaniu do pierwszego modelu. Prawdopodobnie już niedługo spełni się marzenie twórcy telefonu komórkowego Martina Coopera i telefon integrować się będzie z naszym ciałem. Istnieją już nawet pierwsze wizje takich telefonów.” – dodaje Marcin Kryska.

www.karciarz.pl/35-lat-telefonu-komorkowego

Zapraszamy też do nowego działu: TECH (Komputery, Telefony, Foto…)

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top