Telefonia Dialog SA skierowała skargę do URT na TP SA

Opublikowano: 18 marca 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Zgodnie z prawem telekomunikacyjnym, zobowiązującym Dialog jako operatora publicznej sieci telekomunikacyjnej do dostarczenia swoim abonentom aktualnych książek telefonicznych, podjęto w październiku ubiegłego roku rozmowy z TP Ditel – wydzieloną jednostką TP SA.

Podobne rozwiązanie – zapewniające abonentom książkę telefoniczną zawierająca numery telefonów abonentów różnych operatorów – Telefonia Dialog znalazła wspólnie z TP SA w poprzednich latach. TP SA usiłując narzucić zdecydowanie wygórowane ceny (proponowała najpierw 31 zł za egz. następnie 10 zł) chce wykorzystać swoja pozycję monopolisty. Nie dba przy tym również o interes swoich abonentów, którzy są zainteresowani tym, by ich numery telefonów były znane abonentom operatorów alternatywnych.

Ustawa nakłada na operatora obowiązek wydania spisu dla swoich abonentów – Telefonia Dialog uważa, że spełnienie wymogu ustawy i opublikowanie książki zawierającej tylko numery telefonów abonentów Dialogu jest ze względu na jej użyteczność pozbawione sensu. TP SA opublikowała dostarczone przez TD spisy abonentów Dialogu, a równocześnie w praktyce odmówiła sprzedaży egzemplarzy przeznaczonych dla klientów TD, po uzgodnionej cenie 6,50 zł za egzemplarz.

Uznając w tej sytuacji, że TP SA wykorzystuje niezgodnie z obowiązującym prawem swoją dominująca pozycję na rynku telekomunikacyjnym Telefonia Dialog zwróciliła się do Urzędu Regulacji Telekomunikacji z wnioskiem o wydanie decyzji nakazującej TP SA podpisanie umowy z Telefonią Dialog, która umożliwi nabycie książek dla abonentów w cenie uzasadnionej poniesionymi przez TP SA kosztami.
Książek telefonicznych, już wydanych przez TP SA, nie otrzymali dotąd nasi abonenci w Regionie Elbląg i w Regionie Zielona Góra.

http://www.dialogok.pl

Kłopoty Dialogu z wydawcą książek telefonicznych – do niedawna jednostka TP SA, a obecnie – spółką córką Telekomunikacji Polskiej SA TP Ditel sp. z o.o. nie ograniczają się do sprzedaży książek telefonicznych. W Regionie Bielsko – Biała na żądanie Dialogu została wstrzymana dystrybucja książek telefonicznych z powodu naruszania przez wydawcę książki ustawy o ochronie danych osobowych, gdyż na stronach książki zostały podane dokładne adresy abonentów Dialogu. Niemniej około 80 tys. egzemplarzy z danymi adresowymi naszych abonentów trafiło do dystrybucji. Telefonia Dialog o naruszeniu zapisów ustawy poinformowała Głównego Inspektora Ochrony danych osobowych. Spółka stoi na stanowisku, że ponieważ błędy powstały z winy wydawcy, on musi je naprawić.

Sylwester KozakTelefonia Dialog SA skierowała skargę do URT na TP SA

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.