Telia dla Plus GSM

Opublikowano: 17 października 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Abonenci Plus GSM mogą korzystać z dostępu do Internetu lub usług WAP za pomocą pakietowej transmisji danych (GPRS) poza granicami Polski. Usługę dzięki, której jest to możliwe dostarcza Telia International Carrier.

Transmisja danych pomiędzy operatorami GSM w różnych krajach wymaga innych technologii niż te wykorzystywane przy połączeniach głosowych lub wiadomościach SMS. Zastosowanie rozwiązania firmy Telia powoduje, że operatorzy komórkowi nie muszą już konfigurować odrębnych połączeń do każdego ze swoich zagranicznych partnerów roaming’owych. Udostępniona usługa umożliwia wymianę ruchu GPRS pomiędzy operatorami GSM na świecie poprzez jedno połączenie z globalną siecią TeliaNet.

„Usługa Telia GRX IP jest dedykowana dla operatorów komórkowych. Stworzyliśmy ją wykorzystując międzynarodowe doświadczenie grupy telekomunikacyjnej Telia. Dzięki temu zaoferowaliśmy Plusowi niezawodne i globalne rozwiązanie.”- powiedział Adam Gilbert Sawicki, prezes Telia IC w Polsce.

Jedną z pierwszych zagranicznych sieci, w jakiej abonenci Plus GSM mogą skorzystać z transmisji danych GPRS jest Telia Mobile w Szwecji.

Sylwester KozakTelia dla Plus GSM

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.