Telia i Telenor – kontrakt o wartości wielu milionów Euro

Firma Telenor wybrała Telia International Carrier na swojego głównego dostawcę usług sieciowych w Europie. Decyzję należy wiązać z postępującą konsolidacją rynku telekomunikacyjnego na świecie. Telenor ogranicza liczbę partnerów do tych najbardziej stabilnych finansowo.

Telia jest od tego momentu głównym dostawcą usług przesyłania danych i dostępu do sieci Internet dla europejskiej sieci Telenor. Łączna wartość zamówienia sięga wielu milionów Euro.

Telenor to norweski operator, którego miliony klientów w Europie codziennie korzysta z dostępu do Internetu. Skorzystają z niego klienci w Nowym Jorku, Amsterdamie, Paryżu, Londynie, Frankfurcie, Kopenhadze, Sztokholmie i Oslo.

„Pozyskanie operatora wywodzącego się ze Skandynawii to dla nas bardzo prestiżowa transakcja. Obserwujemy rozwój sieci szerokopasmowych w Norwegii i widzimy również tu potencjał wzrostu.” – powiedział Erik Heilborn, prezes Telia International Carrier.

Telia IC świadczy na rzecz Telenor’a usługi tranzytu IP oraz hurtowe usługi przesyłania danych z przepływnością od 155 Mb/s do 2,5 Gb/s. Usługi tranzytu IP dotyczą wielu łączy STM-4.

http://www.teliacarrier.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top