Telia IC podejmuje strategiczne decyzje

Telia International Carrier, operator globalnej sieci światłowodowej Viking, ogłosił informacje o zmianie na stanowisku szefa firmy oraz decyzje związane ze skoncentrowaniem działalności na rynku operatorskim.

Przekazane dziś decyzje związane są z łączeniem firm Telia AB i Sonera, które spodziewane jest z jeszcze w tym roku. Nowa szefowa firmy Telia IC – Pani Eva Lindqvist poinformowała na porannej konferencji prasowej, że Telia zamyka azjatycki oddział Telia IC, rezygnuje z prowadzenia części lokalnej angielskiej spółki zajmującej się skupowaniem i odsprzedażą połączeń głosowych oraz przestaje oferować lokalne usługi transmisji danych na rynku amerykańskim. W konsekwencji pracę w Telia IC straci blisko 400 osób.

Polska, dzięki swojemu położeniu geograficznemu oraz pozycji lidera, jaką Telia wypracowała sobie na naszym rynku, utrzymuje swoją stabilną pozycję w strategii firmy.

Podjęte decyzje nie zmieniają sytuacji na rynku transmisji danych i dostępu do Internetu na świecie. Telia pozostawia bez zmian funkcjonowanie globalnej sieci internetowej TeliaNet.

Według zarządu Telia AB główne, zewnętrzne powody do aktywnej zmiany strategii firmy to wolniejszy od oczekiwanego rozwój rynku telekomunikacyjnego na świecie, opóźnienie we wprowadzaniu telefonii 3 generacji oraz upadłości kilku globalnych operatorów sieci światłowodowych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry