Telia otworzyła łącze 5 GB/s dla Polski

Opublikowano: 23 października 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Telia International Carrier zwielokrotniła przepustowość międzynarodowych łączy światłowodowych dostępnych polskim operatorom Internetu. Dedykowane wyłącznie transmisji internetowej łącza o przepustowości 5 Gb/sek. są najszybszymi oferowanymi przez jakiegokolwiek operatora telekomunikacyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Telia, właściciel globalnej sieci internetowej TeliaNet, jest największym operatorem międzynarodowej transmisji danych na polskim rynku.

„Specjalizujmy się w usługach dla operatorów, ale o tym razem mamy do przekazania informację, która powinna zainteresować wszystkich Internautów w Polsce. Chcemy pozytywne pobudzać rynek internetowy w naszym kraju, a dzisiejsza wiadomość to ważny sygnał zaangażowania firmy Telia na polskim rynku internetowym.”- powiedział Michał Szustak, dyrektor marketingu Telia IC.

Od kwietnia 2002, Warszawa posiada status jednego z „węzłów głównych” globalnej sieci internetowej TeliaNet. Teraz zainstalowano nowoczesne urządzenia, które zwielokrotniły pasmo dedykowane wyłącznie międzynarodowej transmisji internetowej do 2 x 2,5 Gb/sek.
Polskie łącza TeliaNet zostały poprowadzone dwiema niezależnymi drogami.

Sylwester KozakTelia otworzyła łącze 5 GB/s dla Polski

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.