Telia otworzyła łącze 5 GB/s dla Polski

Telia International Carrier zwielokrotniła przepustowość międzynarodowych łączy światłowodowych dostępnych polskim operatorom Internetu. Dedykowane wyłącznie transmisji internetowej łącza o przepustowości 5 Gb/sek. są najszybszymi oferowanymi przez jakiegokolwiek operatora telekomunikacyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Telia, właściciel globalnej sieci internetowej TeliaNet, jest największym operatorem międzynarodowej transmisji danych na polskim rynku.

„Specjalizujmy się w usługach dla operatorów, ale o tym razem mamy do przekazania informację, która powinna zainteresować wszystkich Internautów w Polsce. Chcemy pozytywne pobudzać rynek internetowy w naszym kraju, a dzisiejsza wiadomość to ważny sygnał zaangażowania firmy Telia na polskim rynku internetowym.”- powiedział Michał Szustak, dyrektor marketingu Telia IC.

Od kwietnia 2002, Warszawa posiada status jednego z „węzłów głównych” globalnej sieci internetowej TeliaNet. Teraz zainstalowano nowoczesne urządzenia, które zwielokrotniły pasmo dedykowane wyłącznie międzynarodowej transmisji internetowej do 2 x 2,5 Gb/sek.
Polskie łącza TeliaNet zostały poprowadzone dwiema niezależnymi drogami.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top