Testowanie w projektach internetowych (szkolenie)

Opublikowano: 15 listopada 2010. Kategoria: Patronaty. Tagi: ,

Szkolenie z cyklu Akademia Testera
2-3 grudnia 2010r. Warszawa

PHP, Java, Ajax, czy ASP.NET to norma w dzisiejszym internecie. Wykorzystanie technologii internetowych do tworzenia rozmaitych systemów jest standardem w firmach wytwarzających oprogramowanie.

Projekt internetowy ma własną specyfikę, dlatego też jego testowanie rządzi się swoimi prawami.

Na szkoleniu zaprezentowane zostaną podstawy dzisiejszych technologii internetowych i właściwości podlegające testowaniu, uczymy technik wykorzystywanych w testach aplikacji internetowych oraz różne podejścia i metodyki. Określone zostaną też umiejętności, które powinni posiąść testerzy, aby efektywnie testować systemy internetowe.

Teoria:

  • Wprowadzenie do technologii internetowych HTTP, HTML, CSS, XML, AJAX, .ASP, JAVA;
  • Właściwości aplikacji internetowych – funkcjonalność, wydajność, bezpieczeństwo, użyteczność, defekty charakterystyczne dla aplikacji internetowych;
  • Środowisko testowe aplikacji internetowych – przeglądarki i ich konfiguracje narzędzia analityczne (Firebug, IE Developer Toolbar), wirtualizacja, narzędzia wspomagające testowanie (generatory danych, komparatory);
  • Metodyki testowania – keyword driven, data driven, testy kompatybilności;
  • Automatyzacja – automatyzacja GUI, DOM, dobre praktyki, omówienie narzędzi;
  • Testy niefunkcjonalne – testy wydajnościowe, testy obciążeniowe i przeciążeniowe, testy bezpieczeństwa, testy użyteczności, analiza internetowa;
  • Metryki – przeglądarka, serwer www, baza danych.

Praktyka:

  • laboratorium automatyzacji testów funkcjonalnych (m.in. WebAii, Selenium);
  • laboratorium testów wydajnościowych (m.in. JMeter).

Na szkolenie zaproszone są: osoby z podstawowymi umiejętnościami z zakresu technologii internetowych, które w swojej pracy zawodowej zajmują się lub też planują się zajmować implementacją i sprawdzaniem jakości oprogramowania internetowego. Szkolenie skierowane jest zarówno do zawodowych testerów jak i osób pragnących ruszyć  z własnym start-upem.

Umiejętności słuchaczy po szkoleniu: Uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu technologii internetowych, właściwości aplikacji internetowych oraz nauczą się dobierać stosowne metody, techniki oraz narzędzia.

Metoda: Szkolenie połączone z praktycznymi przykładami. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat udziału.

Prowadzący: Radosław Smilgin – praktyk o umiejętnościach mentorskich i coachingowych.

Czas trwania: 2 dni, godz. 9-17 (2×8 godz.)

Cena szkolenia: 2 000 zł (do cen należy doliczyć 22% VAT)

Więcej informacji pod tym adresem internetowym.

Dawid ZarazińskiTestowanie w projektach internetowych (szkolenie)

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.