Thunderbird wraca do Mozilla Labs

Opublikowano: 6 kwietnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Twórcy Thunderbirda, darmowego klienta pocztowego oraz czytnika list dyskusyjnych i kanałów RSS, wejdą w skład Mozilla Labs. Nie oznacza to jednak końca prac nad programem. Siła ciężkości przesuwa się jednak w stronę aplikacji webowych.

Thunderbird wraca do Mozilla Labs 1Mozilla Labs to laboratorium badawcze skupiane na opracowywaniu nowych technologii internetowych. Członkowie Mozilla Messaging, grupy, która pracowała nad Thunderbirdem przejdą pod skrzydła Labs i skupiać mają się w nowym miejscu na „komunikacji online oraz społecznych interakcjach w sieci”.

Nie oznacza to jednak końca Thunderbirda. Aplikacja będzie nadal rozwijana, a użytkownicy nie powinni odczuć zmian organizacyjnych. Jak zaznaczył jednak Mitchell Baker zasiadający w zarządzie Mozilla Foundation, najważniejsze rzeczy w komunikacji internetowej odbywają się w aplikacjach webowych, a nie w osobnych klientach poczty elektronicznej. I to właśnie na tych zagadnieniach skupiać chce się Mozilla.

Dla zespołu Thunderbirda to powrót z dość niedalekiej podróży. W 2008 roku Mozilla Messaging, spółka zależna od Mozilli przejęła prace nad programem. Obecnie, po zakończeniu procesu przejścia do Mozilla Labs, spółka zostanie rozwiązana.

Więcej o darmowym programie dowiedzieć można się z tej strony.

Dawid ZarazińskiThunderbird wraca do Mozilla Labs

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.