.TK największym krajowym rejestrem

W najnowszym raporcie Centr znaleźć można bardzo ciekawą informację: .DE nie jest już największą pod względem ilości rejestracji krajową końcówką. Na podium po raz pierwszy zasiadło rozszerzenie .TK, należące do malutkiej wyspy Tokelau.

dottk_logoWedług danych Centr, .TK ma 16,7 mln zarejestrowanych nazw. Druga na liście, zajmująca do tej pory miejsce numer jeden, .DE ma 15,4 mln domen, a trzecia, .UK – 10,5 mln nazw. Nasza rodzima końcówka, .PL, zajmuje w tym zestawieniu 13 miejsce z 2,4 mln nazw. Wyprzedzają nas m.in. Włosi (2,5 mln) i Francuzi (2,6 mln).

Mimo pierwszego miejsca na liście największych ccTLD, .TK nie jest najszybciej rozwijającą się końcówką (54,7 proc. w ciągu ostatnich sześciu miesięcy). Prym wiedzie tu .CN (82,7 proc.), która w zestawieniu rejestrów zajmuje czwarte miejsce z 7,5 mln nazw.

Powód sukcesu .TK jest oczywisty: domeny tego typu rejestrować można za darmo. Przekłada się to również na częste wykorzystywanie tych nazw do wątpliwych prawnie i etycznie działań.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry