Tlen – o!phone już jest !

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jest już dostępny nowy plugin do komunikatora Tlen – o!phone umożliwiający prowadzenie tanich rozmów na telefony stacjonarne i komórkowe na całym świecie. Cena rozmów przeprowadzonych tym sposobem na telefony stacjonarne jest kilkukrotnie niższa niż cena oferowana przez największego polskiego operatora i przykładowo na telefony stacjonarne do USA, Niemiec czy Francji wynosi 17 groszy brutto za minutę.

Zupełnie nową funkcją, nieznaną do tej pory z innych komunikatorów, będzie możliwość otrzymania siedmio-cyfrowego numeru telefonicznego na przykład (22) 427 80 00 (usługa ta będzie dostępna za około miesiąc). Numer ten będzie umożliwiał obsługę rozmów przychodzących z telefonów stacjonarnych i komórkowych, a koszt jego wykupienia ustalono na minimalnym poziomie 2 złotych brutto miesięcznie. Oczywiście wykonywanie rozmów za pomocą Tlen o!phone jest również możliwe bez posiadania tego numeru.

Użytkownicy korzystający z pluginu do komunikatora Tlen – o!phone nie płacą abonamentu ani nie ponoszą żadnych opłat stałych z tytułu wykonywania rozmów. Chcąc wykonać rozmowę doładowują przez Internet swoje konto, płacąc kartą płatniczą, przelewem elektronicznym lub zwykłym. Z konta pobierane są opłaty wyłącznie za przeprowadzone rozmowy. Dzięki dostępnemu przez strony WWW przez 24 godziny na dobę bilingowi, klient kontroluje swoje wydatki dużo dokładniej niż tylko poprzez śledzenie samej kwoty zamówienia.

'Nowa usługa stanowi atrakcyjną cenowo – ale nie tylko cenowo, gdyż jakość rozmów jest znakomita – alternatywę w stosunku do oferty operatorów telekomunikacyjnych.’ – mówi Michał Jakubowski – prezes firmy NEUTRON-IT, która stworzyła plugin. 'Biorąc pod uwagę zalety rozwiązania jestem przekonany, że spotka się ona z zainteresowaniem osób pragnących znacznie obniżyć koszty połączeń przy zachowaniu tej samej jakości.’ – dodaje.

Nowa funkcja pracuje w oparciu o technologię VoIP, pozwalającą na przesyłanie głosu przez Internet zamiast przez linię telefoniczną. Aby z niej korzystać wystarczy posiadać komputer z dostępem do Internetu, zainstalowanym pluginem do komunikatora Tlen – o!phone, zwykłe słuchawki i mikrofon. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii jakość rozmów jest doskonała, niczym nie ustępująca tradycyjnym połączeniom, nawet w przypadku, gdy użytkownik łączy się z Internetem poprzez zwykły modem.

Plugin do komunikatora Tlen – o!phone można pobrać ze strony easycall.pl. Twórcą zarówno pluginu jak i dostawcą rozwiązania, w oparciu o które realizowane są połączenia głosowe, jest warszawska firma NEUTRON-IT.

Usługa, poza komunikatorem Tlen jest dostępna poprzez telefony sprzętowe (dostępne na stronie easycall.pl) nie wymagające nawet posiadania komputera, jak również przez darmowy program komunikacyjny. Jest ona dostępna również dla użytkowników nie korzystających z komunikatora Tlen – w takim wypadku mogą oni rozmawiać za pomocą specjalnego programu komunikacyjnego dostępnego na tej stronie. Dla osób często podróżujących opracowano program komunikacyjny dostępny bezpośrednio na stronie WWW i nie wymagający instalacji na komputerze. Program ten pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych praktycznie z każdego komputera z dostępem do Internetu – nawet z kawiarenek internetowych, w których nie można instalować własnego oprogramowania.

http://www.tlen.pl

http://www.easycall.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry