TP EmiTel wprowadza cyfrowe radio

Opublikowano: 24 października 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Rozpoczęła się testowa emisja programów radiowych w multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

Programy Polskiego Radia nadawane z cyfrową jakością mogą już odbierać mieszkańcy Warszawy i Wrocławia w ramach prowadzonych przez TP EmiTel Sp testowych emisji naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Sygnał radiowy może być odbierany przez standardowy odbiornik cyfrowej telewizji naziemnej (tzw. Set Top Box). Dzięki temu odbiornikowi programy radiowe mogą być odsłuchiwane za pomocą odbiornika telewizyjnego, jak również zestawów audio, np. popularnych wież czy kina domowego.

W jednym multipleksie, który będzie emitował do 5 programów telewizyjnych (docelowo w Polsce będzie działało 7 lub 8 multipleksów ogólnokrajowych) możliwe jest dodatkowo nadawanie kilku programów radiowych o jakości porównywalnej z płytą kompaktową.

– Na razie w Warszawie wraz z testami trzech programów TVP nadajemy również trzy programy Polskiego Radia (Program 1, Program 2 oraz Program 3). Są one dostępne również we Wrocławiu – mówi Maciej Staszak, Dyrektor Ds. Usług Telewizyjnych TP EmiTel Sp z o.o. radiowych. Dzięki prowadzonym testom powinniśmy uzyskać odpowiedź na pytanie – w jaki sposób optymalnie zagospodarować dostępne pasmo w multipleksie z punktu widzenia umieszczenia w nim programów telewizyjnych i radiowych. W kolejnych etapach testów planujemy rozszerzyć tak liczbę programów telewizyjnych, jak i radiowych, a także włączyć do emisji programy regionalne TVP jak i Polskiego Radia – dodaje dyr. Staszak.

Sylwester KozakTP EmiTel wprowadza cyfrowe radio

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.