TPG ma 10 lat

Opublikowano: 9 lipca 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

W czerwcu br. minęła 10 rocznica powstania The Polished Group SA (TPG), jednego z największych polskich producentów oprogramowania internetowego, należącego do grupy Prokom Internet. Na urodziny TPG zgotowała sobie miły prezent w postaci bardzo dobrych rezultatów finansowych za pierwsze półrocze 2003 roku. Przychody ze sprzedaży w tym okresie wyniosły prawie 3 miliony złotych.

W minionym półroczu podstawę przychodów The Polished Group stanowiło uczestnictwo jako podwykonawca w kontraktach realizowanych na zlecenie Prokomu, a także sprzedaż autorskiego systemu – Intranet Server. Różne moduły wchodzące w skład tego rozwiązania znalazły takich nabywców, jak m.in. RMC Polska, LG Petro i Nordea Bank, oraz Prokom Software. Na początku tego roku TPG rozpoczęła również realizację projektu mającego na celu integrację systemów sprzedaży spółek z grupy kapitałowej Impexmetalu z system katalogowym internetowej giełdy metali ce-market.com.

Plany na drugie półrocze zakładają dalszy rozwój systemu Intranet Server, a także intensyfikację działań związanych z marketingiem i sprzedażą tego produktu oraz rozwiązań TIBCO Software, jednego z czołowych w skali światowej producenta rozwiązań integracyjnych. The Polished Group jest dystrybutorem i integratorem TIBCO od 2001 roku. W nadchodzącym półroczu TPG liczy także na rozpoczęcie kilku dużych projektów realizowanych pod konkretne potrzeby klientów.

The Polished Group to jedna z najdłużej działających spółek internetowych w Polsce. Jest obecna na rynku praktycznie od momentu pojawienia się Internetu w naszym kraju. W swojej dziesięcioletniej historii realizowała projekty dla takich korporacji, jak m.in. Reuters, Firefly Network, Nisus Software, Sun Microsystems, Microsoft, Intuition Publishing oraz wielu innych. TPG jest także twórcą największej w Europie Środkowej i Wschodniej giełdy metali ce-market.com oraz portalu brokerskiego DM Penetrator – DoAkcji.pl. Od 1999 roku TPG należy do grupy Prokom Internet.

http://www.tpg.pl/pl/rocznica.html

Sylwester KozakTPG ma 10 lat

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.