Trącić myszką liderem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji

Magazyn komputerowy – „Trącić myszką” – został laureatem konkursu „Liderzy Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 w Polsce” w kategorii „Nauka i technika”. Organizatorami konkursu są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wręczenie laureatom statuetek i certyfikatów nastąpi podczas Gali zamykającej obchody Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 w Polsce, która odbędzie się w czwartek 25 lutego 2010 roku w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Warto dodać że w grudniu 2009 r. magazyn był też laureatem V edycji konkursu Popularyzator Nauki organizowanego przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zasługi osób, które z własnej inicjatywy zajmują się popularyzacją, są niewyobrażalne. Jest bowiem potężna luka między naukowcami a resztą społeczeństwa. – podkreślił podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Jerzy Szwed podczas wręczenia nagród 15 grudnia 2009 r. w Warszawie.

Nagroda została przyznana w uznaniu za popularyzację informatyki w mediach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i podcastingu. To dla nas ogromne wyróżnienie, które cieszy tym bardziej że w grudniu magazyn komputerowy obchodził 10-lecie na antenie Polskiego Radia Szczecin. – mówi Maciej Jankowski.

Audycja uzyskała patronat Polskiego Towarzystwa Informatycznego, a w 2007 r. otrzymała nagrodę specjalną Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za wykorzystanie podcastingu w promocji informatyki oraz budowaniu społeczeństwa informacyjnego. W ubiegłym roku otrzymała wyróżnienie za popularyzację nauki. Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało jej też patronat Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top