Tracimy więcej danych

Potwierdziła się lipcowa prognoza firmy Ontrack Odzyskiwanie Danych. Od początku czerwca do 21 września br. w Polsce zanotowano rekordową liczbę przypadków utraty danych zarówno z komputerów stacjonarnych jak i przenośnych. Większość danych, w tym gotową do druku książkę artysty Ireneusza Betlewicza wraz z ilustracjami, udało się odzyskać.

Głównymi przyczynami utraty danych w lecie są wysokie temperatury i wyładowania atmosferyczne. Potencjalne straty klientów Ontrack w przypadku nieodzyskania danych od czerwca do 21 września 2005 mogły sięgnąć ponad 3,5 mln złotych. Do 28 lipca br. szacowano je na około półtora miliona złotych.

Od początku czerwca do 21 września 2005 do największego w Polsce laboratorium odzyskiwania danych Ontrack trafiło 23 proc. więcej przypadków utraty danych niż w lecie w 2004 roku. Po raz pierwszy zanotowano wyższą liczbę przypadków utraty danych z laptopów, niż z komputerów stacjonarnych.

Rekordowy wzrost liczby spraw z komputerów przenośnych w wysokości 62 proc. w stosunku do ubiegłego lata został spowodowany głównie warunkami atmosferycznymi oraz znacznie zwiększoną liczbą komputerów przenośnych w stosunku do lat poprzednich (wg badań pracowni badań statystycznych PART tylko w pierwszym kwartale 2005 roku sprzedaż notebooków w Polsce była wyższa o 97,8 proc. w stosunku do tego samego okresu w 2004 roku).

Specjaliści laboratorium Ontrack odzyskali m.in. gotową do druku książkę znanego polskiego artysty, członka Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami – Ireneusza Betlewicza. Odzyskane ilustracje można obejrzeć pod adresem ontrack.pl/betlewicz. Książka jest obecnie w przygotowaniu do druku.

W 2004 roku jedną z najbardziej spektakularnych spraw rozwiązanych przez katowickie laboratorium było odzyskanie utraconych zdjęć Krzysztofa Wielickiego z wyprawy w Himalaje. Galerię zdjęć można obejrzeć pod adresem www.ontrack.pl/wielicki.

Średnia światowa skuteczność odzyskiwania danych we wszystkich przypadkach to 76 procent. Obejmuje zarówno przypadki logiczne jak i te najcięższe (mechaniczne), w których komputery ulegają spaleniu, zalaniu lub zgnieceniu.

http://www.ontrack.pl

Wpisy promowane

  • Porady z remontu mieszkania
    Każde mieszkanie od czasu do czasu wymaga remontu. Taki remont to oczywiście mnóstwo ciężkiej pracy i ogromne koszta, jednak efekty ...
  • Transfer Cyfrowy DTF – cyfrowe nadruki
    Rynek koszulek z nadrukiem przeżywa prawdziwy rozkwit. Z jednej strony bardzo uniwersalne zastosowanie koszulek sprawia, że możemy z powodzeniem wykorzystać ...

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry