Trainee Blog w SerwisKariery.pl

Wortal SerwisKariery.pl uruchomił praktyczny blog dla praktykantów i stażystów. Zestaw porad i wskazówek przygotowanych przez specjalistów w zakresie kształtowania wizerunku i budowania kariery zawodowej w formie pamiętnika internetowego ruszył 1 lipca 2004 roku.

Od 1 do 30 lipca 2004 roku w każdy dzień roboczy na stronach SerwisKariery.pl publikowane będą praktyczne wskazówki dla tych wszystkich, którzy zdecydowali się zamienić słoneczne plaże na biurowce i zamiast kąpieli w promieniach słonecznych zażywać kąpieli… zawodowych. Porady publikowane będą w formie pamiętnika internetowego, które właścicielem jest fikcyjny student Filip Kasowski odbywający praktykę w banku. Przygody praktykującego studenta przygotowali specjaliści z zakresu budowania wizerunku i kształtowania kariery zawodowej.

Sytuacje, które zostaną opisane w blogu to efekt doświadczeń i obserwacji osób, które będą dzieliły się wiedzą. Tematy poświęcone budowaniu wizerunku przygotował Michał Wojciechowski z firmy Eventi zajmującej się doradztwem w zakresie public relations i szkoleniami dla studentów. Wskazówki z zakresu kształtowania kariery zawodowej są autorstwa Łukasza Łata, założyciela wortalu.

Wszystkie tematy, które zostaną poruszone w Trainee Blogu zostaną następnie wydane w formie bezpłatnej książki elektronicznej (ebooka), która będzie dostępna na stronach SerwisKariery.pl

„Wakacje to doskonały czas na zdobywanie pierwszych szlifów zawodowych. Coraz więcej studentów oraz absolwentów zdaje sobie z tego sprawę i rusza w poszukiwaniu doświadczeń zawodowych. Wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom i dajemy im praktyczne narzędzie, które ułatwia poruszanie się w świecie zawodowym” – mówi Łukasz Łata z SerwisKariery.pl.

„Praktykanci i stażyści to jedna strona medalu, druga – to firma czy organizacja, która prowadzi praktyki. Wiele z nich wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że wakacje nie oznaczają przerwy w budowaniu własnego wizerunku. Stąd częste informacje na forach internetowych, w których można przeczytać, że firma X czy Y jedyne, co ma do zaoferowania swoim praktykantom to obsługa ksera czy parzenie kawy znudzonym pracownikom. Tymczasem umiejętne delegowanie zadań sprawia, że firmy mogą wyłowić cennych kandydatów do pracy. Kandydatów, którzy są pomimo wysokich letnich temperatur mają często świeże i ciekawe pomysły. Szkoda, aby korzystała z nich konkurencja”. – mówi Michał Wojciechowski, właściciel firmy doradczej Eventi.

„Liczymy, że blogi staną się obok ebooków naszym flagowym produktem edukacyjnym i pozyskamy dla nich realizacji interesujących partnerów”. – informuje Łukasz Łata.

http://www.serwiskariery.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top