Trejdoo – usługi finansowe z ambicjami

Twórcy Trejdoo mają ambitne plany: chcą tworzyć serwis finansowy o międzynarodowym zasięgu. Wymiana walut i escrow mają być o wiele prostsze i wygodniejsze niż w bankach.

Trejdoo to platforma, która umożliwia wymianę waluty pomiędzy użytkownikami bez udziału kantorów i banków oraz pozwala na korzystanie z rachunku powierniczego escrow, służącego do zabezpieczenia obsługi transakcji kupna-sprzedaży towarów i usług. Sprawdź, jak w prosty sposób można kupić lub sprzedać walutę i ile na tym zaoszczędzisz – czytamy na stronie serwisu.

Trejdoo – usługi finansowe z ambicjami 1

Projekt tworzony jest przez notowaną na rynku NewConnect spółkę Igoria Trade. Na temat projektu rozmawiamy z Joanną Kółkowską, PR managerem serwisu.

Pomysł na serwis wynika z doświadczenia zawodowego jego twórcy, Wojciecha Kulińskiego, który przez ponad 10 lat pracował w sektorze bankowym. Zajmował się tam  m.in. obsługą klientów zagranicznych i transakcjami walutowymi.

Trejdoo działa w dwóch obszarach: wymiany walut online oraz zabezpieczania transakcji finansowych (escrow).

W tej chwili nie ma na polskim rynku serwisów, które oferowałyby użytkownikom obie usługi łącznie, a także – po tak niskich cenach – deklarują twórcy.

Trejdoo zarabiać ma dzięki płatnym usługom, czyli na prowizji od przeprowadzonych  za pośrednictwem serwisu transakcji.

Rejestracja i utrzymanie portfela na platformie Trejdoo jest bezpłatne. Trejdoo pobiera jedynie prowizję od wartości zrealizowanego zlecenia wymiany [walut] zgodnie z tabelą opłat i prowizji. Standardowa prowizja wynosi 0,2 proc. Oznacza to, że wymiana 10 000 PLN kosztuje 20 PLN – czytamy w dziale FAQ.

Prowizje pobierane są również od wartości zawartego kontraktu escrow – w zależności od kategorii kontraktu wynoszą one 0,3 lub 0,5 proc. Trejdoo ma również podpisane umowy z bankami (obecnie z ośmioma) – ich klienci mogą wykonywać przelewy automatycznie i bezpłatnie.

Twórcy nie przewidują obecnie wprowadzenia innych sposób zarabiania np. usług premium. Wśród spodziewanych nowości wymieniają przede wszystkim możliwość dokonywania transakcji przez Polaków w Wielkiej Brytanii „po cenach niespotkanie dotąd niskich (przelewy, wymiana walut)”. Ekspansja międzynarodowa jest jedną z głównym strategii rozwoju projektu.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top