TRO MEDIA przejmuje portal Vista.pl

TRO MEDIA objęła 70% udziałów w gdańskiej spółce Vista.pl. Poprzez przejęcie zasięg reklamowy giełdowej firmy ma zwiększyć się o blisko 10%.  

Na stronach serwisu Vista.pl można znaleźć zbiór tysiąca artykułów, porad komputerowych oraz programów do pobrania. Wortal jest ogólnodostępny – każdy może założyć konto i korzystać z usług dostępnych w serwisie.

– To kolejny solidny i perspektywiczny serwis internetowy, który włączamy do naszej grupy  portali. Vista.pl dzięki swojej bazie unikalnych użytkowników zwiększy o blisko 33%  zasięg reklamowy kategorii „Nowe technologie” naszej spółki, a cały zasięg reklamowy portali TRO MEDIA zostanie powiększony o niemal 10 –  pokresla Marcin Misztal, prezes zarządu TRO MEDIA.

Spółka Vista.pl Sp. z o.o. bezpośrednio po objęciu udziałów przez TRO MEDIA SA podjęła uchwałę o zmianie nazwy na TECHKOMP Sp. z o.o., zmianie siedziby na miasto Wrocław oraz powołaniu nowego zarządu – funkcję Prezesa objął Mateusz Szuściak (Dyrektor ds. Rozwoju TRO MEDIA SA) a Wiceprezesa Cezary Groll (dotychczasowy Członek Zarządu i udziałowiec spółki).
TRO MEDIA przejmuje portal Vista.pl 1
–  Spółka zarządzająca wortalem Vista.pl znajduje się na etapie rozwoju, który wymaga profesjonalnego zaplecza technicznego, marketingowego i sprawdzonego modelu biznesowego pozwalającego na dynamiczną ekspansję prowadzonego biznesu. To wszystko gwarantuje TRO MEDIA przejmując 70% udziałów Vista.pl za symboliczne 4 zł. – dodaje Misztal.

Vista.pl rozpoczęło działalność w 2008 r. Początki istnienia portalu zakładały udostępnianie porad dla użytkowników systemu Windows Vista. Stale rosnąca oglądalność portalu pozwoliła na rozszerzenie tematyki i porad dla wszystkich użytkowników komputera oraz stworzenia bazy informacji ze świata IT. Ze zmianą profilu strony dodano funkcjonalność, dzięki której również użytkownicy mogą umieszczać porady, a tym samym dzielić się z innymi swoją zaawansowaną wiedzą. Wortal oferuje także dostęp w każdym województwie do tzw. „PC- Doktorów” . Są to najbardziej zaawansowani użytkownicy, którzy mogą dodatkowo się zareklamować i zaproponować swoje usługi osobom mającym problem z obsługą komputera.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry