Trudny kwartał Groupona

Opublikowano: 28 lutego 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Groupon ogłosił swe wyniki za czwarty kwartał roku fiskalnego. Słabsze od oczekiwanych.

Przychody firmy ukształtowały się na poziomie 638,8 mln dol. (30 proc. więcej rok do roku), ale strata na akcję wyniosła 0,12 dol – oznacza to stratę netto w wysokości aż 81,1 mln dolarów. Na bankowych kontach serwisu zabezpieczenie tworzy jednak 1,2 mld dolarów.

Analitycy i komentatorzy spodziewali się lepszych wyników – 640 mln dol. przychodu i 0.03 zysku na akcję. Na kiepskie kwartalne wyniki słabo zareagowała giełda. Akcje firmy po zamknięciu rynków spadły o ponad 25 proc.

Groupon wyniki

Szacunki na pierwszy kwartał tego roku również są słabsze od oczekiwanych. Zamiast spodziewanych 650 mln dol. przychodu firma zapowiedziała 560–610 mln dol., informując również, że możliwa jest strata netto na poziomie do 10 mln dolarów.

W całym 2012 r. firma miała 2,33 mld dolarów przychodu, to o 45 proc. więcej niż w 2011 r. Strata netto w całym roku ukształtowała się na poziomie 67,4 mln dolarów.

Dawid ZarazińskiTrudny kwartał Groupona

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.