Trusted Shops wchodzi do Polski

Europejska marka Trusted Shops, gwarantująca bezpieczne zakupy w internecie, wchodzi do Polski. Trusted Shops jest europejskim znakiem jakości wydawanym sklepom internetowym już od 1999 roku. Daje on klientom Gwarancję Zwrotu Pieniędzy w przypadku jakichkolwiek uchybień po stronie sklepów.

W Europie już ponad 8000 internetowych sprzedawców jest objętych certyfikatem Trusted Shops, który świadczy o spełnieniu przez sklep ponad 100 kryteriów niezawodności.

Trusted Shops wchodzi do Polski 1– Aż 64,1% klientów internetowych podaje brak zaufania do sklepu jako powód rezygnacji z zakupów w internecie. Na tę potrzebę poczucia bezpieczeństwa w czasie transakcji odpowiada właśnie Znak Jakości Trusted Shops – tłumaczy Jean-Marc Nöel – założyciel i prezes Trusted Shops GmbH.

Klienci dokonujący zakupów w sklepie objętym certyfikatem mają zapewnione całkowite bezpieczeństwo finansowe dzięki gwarancji zwrotu pieniędzy. Mogą też liczyć na wsparcie zespołu Trusted Shops w procesie rozstrzygania sporów ze sklepem – chociażby w przypadku braku dostawy lub jej opóźnienia.

– Sprzedawcy internetowi korzystają z przynależności do programu na równi z klientami. Jak dowodzą badania przeprowadzone wśród sklepów ze Znakiem Jakości Trusted Shops, ich właściciele mogą liczyć na częstsze o średnio 9,8% umowy kupna, wyższą o około 2,7% wartość koszyka, właśnie dlatego, że poczucie bezpieczeństwa finansowego zdecydowanie zwiększa chęć zakupu – komentuje Piotr Jarosz, Country Manager Trusted Shops na Polskę.

Trusted Shops wchodzi do Polski 2Dodatkowym efektem wprowadzenia Znaku Jakości Trusted Shops na stronie sklepu ma być też większa liczba odwiedzin i czas przebywania na serwisie.

Wejście marki Trusted Shops na rynek polski jest elementem szerszej, międzynarodowej strategii ekspansji na rynkach europejskich. Obecnie marka Trusted Shops z powodzeniem funkcjonuje już w takich krajach jak: Niemcy, Szwajcaria, Austria, Francja i Wielka Brytania. Kolejnym krokiem w planach marki jest wejście na rynki hiszpański i holenderski.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top