Trwają prace nad wprowadzeniem końcówki .Kyoto

Opublikowano: 9 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Wszystko wskazuje na to, że obok .Tokyo, Japonia będzie miała przynajmniej jeszcze jedną „miejską” końcówkę. Już wkrótce pojawić może się rozszerzenie .Kyoto.

Kioto jest miastem w zachodniej części wyspy Honsiu, dawną stolicą Japonii i siedzibą cesarza. Jest częścią obszaru metropolitalnego Keihanshin zamieszkiwanego przez ok. 18 mln osób.

Trwają prace nad wprowadzeniem końcówki .Kyoto 1

Firmą, która chce wprowadzenia końcówki .Kyoto jest DotKyoto Company Ltd. Ma ona poparcie lokalnych władz i poszukuje wsparcia w prowadzeniu rejestru. Jednym z możliwych partnerów jest spółka GMO Registry, która odpowiedzialna jest także za prace nad wprowadzeniem końcówki .Tokyo oraz takich rozszerzeń jak .shop czy .canon.

Geograficzne końcówki mogą być prawdziwym hitem programu nowych domen. Swoje rozszerzenia chcą mieć m.in. Londyn, Sydney i Melbourne, Madryt i Rzym. Czy pojawią się jakieś polskie domeny tego typu?

aznews.plTrwają prace nad wprowadzeniem końcówki .Kyoto

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.