Trzy wersje nowej strony głównej Onetu

W ramach ciągłych prac nad rozwojem strony głównej wprowadzone zostały kolejne zmiany: nowe treści w kolumnie informacyjnej oraz możliwość wyboru wyglądu graficznego.
Strona jest od dziś dostępna w trzech różnych wersjach, by użytkownicy portalu mogli dopasować jej wygląd do swoich preferencji. Internauci mogą wybrać swój wygląd nowej strony głównej Onetu spośród trzech wersji: „świeżej”, „tradycyjnej” i „eleganckiej”.

Pierwsza z nich – „świeża” – to funkcjonująca od kilkunastu tygodni nowa strona główna portalu, jaką internauci poznali w trakcie zmian. Wersja „tradycyjna” ma zaspokajać potrzeby internautów najbardziej przywiązanych do starej strony głównej portalu, która została wyłączona (ok. 3% użytkowników korzystało ze starej wersji). Jej układ i kolorystyka nawiązują do dawnego wyglądu czołówki Onetu. Wersja „elegancka” wyróżnia się bardzo lekką, stonowaną kolorystyką i jest naj-bardziej zmieniona w stosunku do starej wersji.

Wyboru wersji można dokonać używając menu dostępnego na górze strony głównej. Wy-bór jest zapamiętywany przez system. Użytkownik w każdej chwili może zmienić wersję z której korzysta.

Możliwość zmiany wyglądu całej strony głównej to coś unikalnego na rynku polskich portali. Wymiana „skórek” w połączeniu z innymi nowoczesnymi technologiami użytymi na naszej nowej stronie – na przykład możliwością dodawania własnych gadżetów w pasku „MójOnet” – dają użytkownikom bardzo zaawansowane możliwości jej personalizacji – mówi Janusz Pelc, członek zarządu należącej do Grupy Onet spółki informatycznej DreamLab, główny architekt nowej strony głównej.

Równolegle wdrożono także kilka zmian w układzie treści na stronie głównej, w kolumnie informacyjnej. Silniej niż do tej pory jest reprezentowana tematyka motoryzacyjna: stworzona w tym celu została sekcja „Motoryzacja”, prezentująca najnowsze wiadomości z serwisu moto.onet.pl. W ramach działu „TechNowinki” zebrane zostały wszelkie treści związane z nowymi technologiami, gadżetami elektronicznymi oraz grami (te ostatnie do tej pory prezentowane były osobno). Najważniejsza sekcja informacyjna na stronie głównej, czyli „Wiadomości”, poszerzona została o treści lokalne, z sześciu regionów kraju.

Od kilku miesięcy prezentujemy treści lokalne w naszym serwisie „Wiadomości”. Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie sprawami lokalnymi, internauci bardzo chętnie czytają o tym co dzieje się w poszczególnych regionach kraju. Dlatego podjęliśmy decyzję, by najważniejsze informacje lokalne pojawiały się także na stronie głównej – mówi Michał Bonarowski, redaktor naczelny i dyrektor wydawniczy Onetu.

Szybkość informowania, głębia treści i otwartość – to od dawna najważniejsze cechy Onetu. Wszelkie zmiany na stronie głównej dokonane w ostatnim czasie służą temu by tę misję wypełniać jeszcze skuteczniej. Chcemy, by nasz użytkownik wchodząc na tę stronę mógł jednym rzutem oka objąć wszystkie najważniejsze informacje z kraju i ze świata, z wielu różnych dziedzin – dodaje Michał Bonarowski.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry