Tumblr nie zwalnia: 20 mld postów i 50 mln blogów

Serwis Tumblr nie spowalnia tempa rozwoju – platforma blogowa przekroczyła granicę 20 mld wpisów. To dwa razy więcej niż jeszcze pół roku temu.

O osiągnięciu 20 mld postów przedstawiciele Tumblr poinformowali na Twitterze. Na stronie projektu można zaś znaleźć informacje, że lada moment pobity zostanie kolejny rekord – 50 mln blogów (obecnie jest ich 49 804 274).

Tumblr nie zwalnia: 20 mld postów i 50 mln blogów 1

Pierwszy miliard postów Tumblr uzyskał w sierpniu 2010 roku. W maju tego roku liczba ta sięgnęła 5 mld, a we wrześniu – 10 mld. Tak dynamiczny rozwój świadczy o stabilności i dużej popularności platformy blogowej. Na początku bieżącego roku potwierdził to szef projektu, David Karp, który informował, że z usług jego firmy korzysta 120 mln osób, a liczba odsłon to średnio 15 mld każdego miesiąca.

We wrześniu 2011 roku informowaliśmy o tym, że Tumblr pozyskał 85 mln dolarów finansowania. Zastanawialiśmy się też, gdzie tkwi klucz do sukcesu serwisu. Pisaliśmy:

Wydaje się, że jest nim nieustanna praca nad budowaniem wiernej grupy odbiorców. Użytkownicy pokochali proste narzędzie umożliwiające dzielenie się zdjęciami, tekstami, wideo czy linkami – z mocną integracją rozwiązań społecznościowych. Nie zaszkodziła nawet poważna awaria z końca ubiegłego roku. Tumblr wydaje się interesującym pomostem pomiędzy „dużymi” blogami, a mikroblogami takimi jak Twitter.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry