Tumblr nie zwalnia: 20 mld postów i 50 mln blogów

Opublikowano: 29 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Serwis Tumblr nie spowalnia tempa rozwoju – platforma blogowa przekroczyła granicę 20 mld wpisów. To dwa razy więcej niż jeszcze pół roku temu.

O osiągnięciu 20 mld postów przedstawiciele Tumblr poinformowali na Twitterze. Na stronie projektu można zaś znaleźć informacje, że lada moment pobity zostanie kolejny rekord – 50 mln blogów (obecnie jest ich 49 804 274).

Tumblr nie zwalnia: 20 mld postów i 50 mln blogów 1

Pierwszy miliard postów Tumblr uzyskał w sierpniu 2010 roku. W maju tego roku liczba ta sięgnęła 5 mld, a we wrześniu – 10 mld. Tak dynamiczny rozwój świadczy o stabilności i dużej popularności platformy blogowej. Na początku bieżącego roku potwierdził to szef projektu, David Karp, który informował, że z usług jego firmy korzysta 120 mln osób, a liczba odsłon to średnio 15 mld każdego miesiąca.

We wrześniu 2011 roku informowaliśmy o tym, że Tumblr pozyskał 85 mln dolarów finansowania. Zastanawialiśmy się też, gdzie tkwi klucz do sukcesu serwisu. Pisaliśmy:

Wydaje się, że jest nim nieustanna praca nad budowaniem wiernej grupy odbiorców. Użytkownicy pokochali proste narzędzie umożliwiające dzielenie się zdjęciami, tekstami, wideo czy linkami – z mocną integracją rozwiązań społecznościowych. Nie zaszkodziła nawet poważna awaria z końca ubiegłego roku. Tumblr wydaje się interesującym pomostem pomiędzy „dużymi” blogami, a mikroblogami takimi jak Twitter.

Dawid ZarazińskiTumblr nie zwalnia: 20 mld postów i 50 mln blogów

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.