Tumblr nie zwalnia – ma już miliard postów

Tumblr, platforma blogowo-społecznościowa, która umożliwia publikowanie multimedialnych treści w krótkich formach, przekroczyła kolejną, ważną granicę swojego rozwoju. Niespodziewaną nawet dla twórców serwisu.

Tumblr staje się coraz bardziej popularny. Swoje blogi ma tu już 7,2 mln użytkowników. Serwis generuje ok. 1,7 mld odsłon miesięcznie i notuje ponad 5 mln nowych wpisów dziennie.

Tumblr nie zwalnia - ma już miliard postów 1Przekroczona została jednak kolejna, bardzo ważna granica. Tumblr ogłosił bowiem, że w serwisie jest już miliard wpisów. Informuje o tym specjalny licznik, który znaleźć można pod tym adresem. Twórcy platformy nie przewidzieli chyba tak dużego sukcesu – licznik bowiem wyświetla „tylko” dziewięć cyfr i po dojściu do liczby 999 999 999 postów… wyzerował się.

Twórcy chcą by Tumblr był centralnym internetowym miejscem dla tzw. tumblelogging’u, czyli publikowania krótkich form multimedialnych (tekstów, zdjęć, wideo, dźwięków itd.) w formie bloga, przypominającego nieco „strumień świadomości”, w którym bardziej chodzi o emocje i wrażenia niż pogłębione refleksje. Jak pokazują powyższe statystyki – jest to plan, który może odnieść sukces.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry