Twitter nie chce się dzielić przyjaciółmi z Tumblr

Tumblr usunął serwis Twitter jako źródło wyszukiwania swoich przyjaciół dla blogerów. Mają oni już tylko możliwość ich poszukiwania za pośrednictwem serwisu Facebook lub poczty Gmail. Skąd takie kroki?

Serwis Twitter nie będzie w najbliższej przyszłości udzielać dostępu do swoich danych, a zwłaszcza do swych użytkowników, platformie blogowej Tumblr. Blogerzy nie będą już mogli odnaleźć więc w ten sposób znajomych na Twitterze. W odpowiedzi na zapowiedź ograniczeń dla deweloperów w kwestii dostępności serwisu Twitter i jego danych, Tumblr usunął funkcję wyszukiwania przyjaciół z niego.

Twitter nie chce się dzielić przyjaciółmi z Tumblr 1

Biorąc pod uwagę historię naszej platformy, jest to szczególnie przykre. Nasza funkcja Web syndication odpowiada bowiem za setki milionów tweetów. (…) jesteśmy naprawdę rozczarowani decyzją Twittera – powiedział rzecznik Tumblr w rozmowie z serwisem VentureBeat.

W lipcu tego roku Twitter postanowił odciąć dostęp do swoich użytkowników serwisowi Instagram. Właściciele Twittera nie komentują decyzji odnośnie Tumblr.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry