Twitter pozwany za obecność sławnych osób

Serwis Twitter został pozwany do sądu za rzekome naruszenie patentu firmy VS Technologies. Patent dotyczy „wirtualnych wspólnot sławnych ludzi”.

Z Twittera korzysta wiele gwiazd, zwłaszcza tych amerykańskich. To one – w dużym stopniu – przyczyniają się do popularyzacji serwisu. Warto choćby wspomnieć aktora Ashtona Kutchera, który swego czasu „ścigał się” skutecznie na ilość fanów ze stacją CNN. Teraz jednak celebryci mogą być problemem dla właścicieli platformy mikroblogowej.

Jak donosi serwis TechCrunch firma o nazwie VS Technologies pozwała Twittera przekonując, że narusza ich patent o nazwie „Metoda i system tworzący interaktywną wirtualną społeczność znanych osób” (link).

Cała sprawa może wydawać się zabawna – w rzeczywistości jednak ma poważny charakter. Strona skarżąca jest zdania, że Twitter celowo naruszył ich prawa patentowe. Opracowana przez VS Technologies metoda ma pozwalać na tworzenie wirtualnych społeczności gwiazd, w których każda z nich posiada osobisty i interaktywny profil.

Twitter pozwany za obecność sławnych osób 1

VS Technologies domaga się oczywiście finansowego zadośćuczynienia. Najciekawsze w tej historii wydaje się jednak pytanie nie o samo orzeczenie sądu, ale o okoliczności przyznania tak absurdalnego patentu. W końcu można go podpiąć pod działalność wszystkich serwisów, z których korzystają gwiazdy. Czy sąd wykaże się zdrowym rozsądkiem?

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry