Twitter pozyskuje 200 mln dolarów; jest warty 3,7 mld dolarów

Opublikowano: 16 grudnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Twitter, najpopularniejsza platforma mikroblogowa świata, uzyskał kolejne 200 mln dolarów finansowania. Serwis wyceniany jest obecnie na 3,7 mld dolarów.

Twitter pozyskuje 200 mln dolarów; jest warty 3,7 mld dolarów 1O zakończonych negocjacjach Twittera z inwestorami poinformowała Kara Swisher z AllThingsD. Jak podają jej źródła najnowszej rundzie finansowania przewodził Kleiner Perkins, który postanowił zainwestować 200 mln dolarów. Najnowsza analiza finansowa wycenia wartość Twittera na 3,7 mld dolarów.

Wraz z dodatkowymi pieniędzmi powiększył się także skład zarządu. Nowymi członkami zostali Mike McCue (pracujący nad aplikacją Flipboard) oraz David Rosenblatt (były szef DoubleClick).

Dzięki tej rundzie finansowania całościowy wkład inwestorów w rozwój Twittera (istniejącego od pięciu lat) powiększył się do poziomu 360 mln dolarów. Wśród pozostałych inwestorów znajdują się takie firmy jak Benchmark Capital, Union Square Ventures oraz Spark Capital.

Bardzo ciekawe jak szefowie Twittera zamierzają wykorzystać pozyskane pieniądze. Przypomnijmy, że kilka dni temu serwis przedstawił najczęściej poruszane przez użytkowników tematy w 2010 roku.

Źródła: AllThingsD, TechCrunch

Dawid ZarazińskiTwitter pozyskuje 200 mln dolarów; jest warty 3,7 mld dolarów

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.