Twitter przejmuje TweetDeck za 40 mln dolarów

Twitter przejmuje popularną aplikację TweetDeck za 40 mln dolarów w akcjach i gotówce donosi CNN. Transakcja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Plotki o możliwej transakcji pojawiły się już miesiące temu. Powołując się na swoje źródła komentatorzy mówili o przejęciu za kwotę 40-50 mln dolarów. Twitter nie komentował wtedy sprawy.

Według źródeł CNN umowa została podpisana wczoraj, choć wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia informacji. Transakcja opiewać ma na 40 mln dolarów – w akcjach i gotówce. Wysoka cena może być kontrofertą – w lutym bieżącego roku przejęciem TweetDeck’a zainteresowana była bowiem firma UberMedia. Cena oscylować miała wokół 25-30 mln dolarów.

Twitter przejmuje TweetDeck za 40 mln dolarów 1Twitter dużą część swojej popularności zawdzięcza aplikacjom firm trzecich, które często rozszerzają jego możliwości. Seemic, Hootsuit czy właśnie Tweetdeck inspirowały także twórców Twittera do pracy nad ulepszaniem strony głównej serwisu. We wrześniu ubiegłego roku Evan Williams, współtwórca Twittera przedstawił sytuację serwisu mikroblogowego z mobilnej perspektywy – poinformował m.in., że dostęp do serwisu umożliwia ponad 300 tys. aplikacji.

Atmosfera pomiędzy Twitterem, a firmami produkującymi zewnętrzne aplikacje popsuła się nieco w marcu kiedy to Ryan Sarver, jeden z dyrektorów odpowiedzialnych za platformę Twittera napisał: „deweloperzy pytają nas czy powinni budować aplikacje, które naśladują lub reprodukują doświadczenie jakie mają klienci głównego serwisu. Odpowiedź brzmi: nie”. Odebrane zostało to jako zaostrzenie kursu względem zewnętrznych aplikacji.

Przejęcie TweetDeck’a nie będzie pierwszą ważną transakcją dla Twittera. Firma już wcześniej przejmowała zespoły, które pracowały nad interesującymi aplikacjami. Jedna z najgłośniejszych transakcji dotyczyła Tweetie, aplikacji dla iPhone’a, która zmieniła się późnej w oficjalnego klienta Twittera dla telefonu Apple.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry