Twitter: wyciek ropy najczęściej dyskutowany

Twitter, najpopularniejszy serwis mikroblogowy świata, opublikował listę tematów, które w mijającym roku były najczęściej poruszane przez użytkowników. Najwięcej komunikatów dotyczyło wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej.

W 2010 roku za pośrednictwem Twittera wysłano ponad 25 mld komunikatów. Opublikowano właśnie listę 10 najczęściej powtarzających się tematów oraz zestawienia w  ośmiu kategoriach.

Twitter: wyciek ropy najczęściej dyskutowany 1Top 10 wszystkich komunikatów:

1. Eksplozja platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej (ang. Gulf Oil Spill).
2. Mistrzostwa świata w piłce nożnej (ang. FIFA World Cup).
3. Inception („Incepcja”, film w reż. Christophera Nolana).
4. Trzęsienie ziemi na Haiti (ang. Haiti Earthquake).
5. Wuwuzela (ang. Vuvuzela).
6. Apple iPad.
7. Google Android.
8. Justin Bieber.
9. Harry Potter & the Deathly Hallows (film „Harry Potter i Insygnia Śmierci”).
10. Pulpo Paul (Paul, ośmiornica typująca wyniki meczów piłkarskich).

W kategorii wiadomości bezkonkurencyjne był katastrofy: wyciek ropy, trzęsienie ziemi oraz powódź w Pakistanie. Użytkownicy Twittera pisali również o konflikcie w Korei oraz górnikach w Chile. W kategorii „osoby” zwyciężył Justin Bieber. Za młodą gwiazdą uplasowali się Dilma Rousseff, Lady Gaga, Julian Assange oraz Mel Gibson. Filmy, które wzbudziły najwięcej zainteresowania to: Incepcja, najnowsza część przygód Harry’ego Pottera, Scott Pilgrim kontra świat, Jak ukraść Księżyc oraz Karate Kid. Technologiami, które miały największe powodzenie okazały się: iPad, systemy Android oraz iOS, iPhone oraz gra Call of Duty Black Ops.

Ciekawie przestawia się również lista najpopularniejszych tagów używanych w Twitterze:

1. #rememberwhen
2. #slapyourself
3. #confessiontime
4. #thingsimiss
5. #ohjustlikeme

Jak więc widać Twitter jest nie tylko miejscem, w którym użytkownicy dzielą się swoją aktywnością, ale również komentują bieżące wydarzenia polityczne, społeczne czy kulturowe. Przypomnijmy, że kilka dni temu firma Google opublikowała zestawienie najczęściej wyszukiwanych przez internautów fraz.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top