Twitter z własną usługą do dzielenia się zdjęciami?

Twitter ogłosić ma w najbliższych dniach wprowadzenie własnej usługi umożliwiającej dzielenie się zdjęciami. Czy ucierpią na tym takie aplikacje jak Twitpic lub Yfrog?

Przedstawienie nowej usługi może odbyć się już podczas rozpoczynającej się dziś w kalifornijskim mieście Rancho Palos konferencji D9, donoszą serwisy TechCrunch oraz AllThingsD. Wystąpienie Dick’a Costolo, szefa Twittera planowane jest na jutro.

Twitter z własną usługą do dzielenia się zdjęciami? 1Nie wiadomo jak nazywać będzie się nowa usługa ani jakie funkcje będzie oferować. Twitter od dłuższego czasu posiada domenę Twimg.com, która wydaje się całkiem dobra do tego typu zastosowania. Nie wiadomo także w jakim modelu biznesowym będzie funkcjonować.

Uruchomienie usługi wydaje się być naturalnym rozszerzeniem oferowanych dotąd przez Twittera funkcji. Czy na jej wprowadzeniu ucierpią takie projekty jak Twitpic lub Yfrog, które zarabiają na wyświetlaniu reklam na stronach z dołączanymi do tweetów grafikami? Wydaje się to bardzo prawdopodobne.

Sprawa budzi emocje ponieważ to właśnie zewnętrznym deweloperom w dużej mierze Twitter zawdzięcza swą popularność. W ostatnich tygodniach atmosfera pomiędzy serwisem mikroblogowym, a twórcami zewnętrznych aplikacji jest jednak dość napięta.

Przypomnijmy, że tydzień temu Twitter przejął popularną aplikację TweetDeck za 40 mln dolarów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry