Twitter ze znakiem dolara

W serwisie Twitter użytkownicy mogą wykorzystywać w swoich wpisach hashtagi. Do ich grona dołączył dziś hashtag „$”, który pozwala na wyróżnienie rozmów na temat danej firmy.

Znak dolara ustawiony przed nazwą firmy, np. $APPL, pozwala użytkownikom Twitterana zobaczenie wszystkim tweetów na temat firmy Apple. Nowy hashtag rozwijać ma funkcjonalność serwisu i pozwalać na uporządkowanie informacji pojawiających się na temat danej firmy.

Twitter ze znakiem dolara 1

Hashgtagi na Twitterze pozwalają na automatycznie budowanie treści serwisu. Dzięki nim można promować internetowe trendy, produkty, marki, czy aktualizować strumienie tweetów. Hashtag ze znakiem dolara, tak zwany „cashtag”, jest dopełnieniem dotychczasowej bazy hashtagów w serwisie Twitter.

Cała funkcjonalność hashtagu „$” byłaby jak najlepiej odczytana przez komentatorów i użytkowników gdyby nie fakt, że jest ona łudząco podobna do tej wykorzystywanej w serwisie StockTwits.com. Założyciel tego serwisu, Howard Lindzon, właśnie sprzedał resztę posiadanych udziałów w serwisie Twitter. Trudno to uznać za zbieg okoliczności.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry