Twitter ze znakiem dolara

Opublikowano: 31 lipca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

W serwisie Twitter użytkownicy mogą wykorzystywać w swoich wpisach hashtagi. Do ich grona dołączył dziś hashtag „$”, który pozwala na wyróżnienie rozmów na temat danej firmy.

Znak dolara ustawiony przed nazwą firmy, np. $APPL, pozwala użytkownikom Twitterana zobaczenie wszystkim tweetów na temat firmy Apple. Nowy hashtag rozwijać ma funkcjonalność serwisu i pozwalać na uporządkowanie informacji pojawiających się na temat danej firmy.

Twitter ze znakiem dolara 1

Hashgtagi na Twitterze pozwalają na automatycznie budowanie treści serwisu. Dzięki nim można promować internetowe trendy, produkty, marki, czy aktualizować strumienie tweetów. Hashtag ze znakiem dolara, tak zwany „cashtag”, jest dopełnieniem dotychczasowej bazy hashtagów w serwisie Twitter.

Cała funkcjonalność hashtagu „$” byłaby jak najlepiej odczytana przez komentatorów i użytkowników gdyby nie fakt, że jest ona łudząco podobna do tej wykorzystywanej w serwisie StockTwits.com. Założyciel tego serwisu, Howard Lindzon, właśnie sprzedał resztę posiadanych udziałów w serwisie Twitter. Trudno to uznać za zbieg okoliczności.

Marta Michałek-MachniewskaTwitter ze znakiem dolara

Podziel się!

O autorze

marta